Świętokrzyscy trenerzy szkolili się w Skarżysku

W sobotę, 12 stycznia w Skarżysku-Kamiennej odbyła się kursokonferencja dla trenerów piłki nożnej zorganizowana przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej w Kielcach. Gośćmi specjalnymi byli Bogdan Basałaj, zastępca dyrektora sportowego PZPN oraz Jacek Magiera, były szkoleniowiec Legii Warszawa, obecnie opiekun kadry U-20.

 

 Pierwsza część kursokonferencji odbyła się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Wszystkich zebranych przywitał zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka, który podziękował  przedstawicielom Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej za zorganizowanie konferencji w Skarżysku-Kamiennej, mieście, w którym tradycje piłkarskie mają długą historię.  W imieniu władz ŚZPN, zebranych przywitał Tomasz Domaradzki, wiceprezes ŚZPN.

W spotkaniu udział wzięli trenerzy z regionu świętokrzyskiego i nie tylko, obecni byli również szkoleniowcy klubów z powiatu skarżyskiego m.i.n Dominik Rokita, Mariusz Arczewski, Kazimierz Krakowiak, Piotr Gadecki, Arkadiusz Snopek, Andrzej Plucner czy Arkadiusz Kądziela.

Po części oficjalnej przyszedł czas na pierwsze wykłady. Rola i znaczenie trenera w klubie. Praktyczne aspekty – to tytuł prelekcji, którą wygłosił  Bogdan Basałaj zastępca dyrektora sportowego PZPN. O „przygotowaniach do MŚ U-20, różnicach pracy w klubie i reprezentacji” mówił były zawodnik i szkoleniowiec Legii Warszawa, obecnie opiekun kadry U-20 Jacek Magiera.

Zajęcia praktyczne odbyły się na hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku. Pierwszy trening poprowadził Jacek Magiera, pokazując przykłady „gier taktycznych, pozycyjnych oraz kształtujących myślenie na różnych etapach kariery”, trener Magiera miał do dyspozycji zawodników młodzieżowych Korony Kielce, podopiecznych Marka Graby.q

Ostatnim akcentem kursokonferencji były zajęcia dotyczące kształtowania szybkości w treningu dzieci i młodzieży  na przykładzie grupy U10-U12, które poprowadził trener Przemysław Kiczor. W treningu udział wzięli zawodnicy Granatu Skarżysko, podopieczni trenera Andrzeja Plucnera. 

 

Zbyszek Biber

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej oferuje mieszkańcom powiatu skarżyskiego profilaktyczne, bezpłatne badania kolonoskopowe wraz ze znieczuleniem oraz konsultacją gastroenterologiczną. Szpital jest bowiem partnerem...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze