Świetny występ lekkoatletów weteranów w Toruniu

W sobotę, 22 lutego, w Toruniu, odbyły się 29. Halowe Mistrzostwa Polski Masters. W zawodach udział wzięli weterani lekkiej atletyki ze Skarżyska-Kamiennej, Bliżyna  i Suchedniowa. Powiat skarżyski reprezentowali: Czesława Stępniewska, Halina Ślązak, Grzegorz Mirkowski i Zdzisław Włodarczyk, Krzysztof Sułek, Mirosław Pardela i Ryszard Syska. 

Lekkoatleci przywieźli z Torunia aż szesnaście medali. Czesława Stępniewska, która startowała w kategorii 60+ zdobyła złoty medal pchnięciu kulą (8.97 m.), oraz złoty medal w ciężarku (9,01 m.). W biegu na 60 metrów zdobyła brązowy medal (czas 12, 15 s.). Świetny występ zaliczyła również Halina Ślęzak z Bliżyna, która startowała w kategorii K60,  w skoku wzwyż zdobyła złoty medal z wynikiem 1,12 m. Pierwsze miejsce zajęła również w ciężarku (8,80 m.). W skoku w dal zdobyła srebrny medal (2,80).

Do grona medalistów dołączył również Zdzisław Włodarczyk z Suchedniowa, który rywalizował z kategorii M75. Pan Zdzisław zajął pierwsze miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki (15,98) oraz brązowy medal w ciężarku (11,54 m.). W skoku wzwyż uplasował się na 5. miejscu.

W kategorii M80 wystąpił Grzegorz Mirkowski, w ciężarku był bezkonkurencyjny zdobywając z wynikiem 15,40 metrów złoty medal. Pan Grzegorz pokonał w tej konkurencji  Antoniego Kargola, który jest rekordzistą Europy i Polski w tej konkurencji o cały metr. Zdobył też srebrne medale w skoku wzwyż (0.90 m.) i w pchnięciu kulą (9,23 m.)

Dwa złote medale z Torunia przywiózł Mirosław Pardela, który rywalizował z kategorii M80, okazał się najlepszy w trójskoku (6,14 m.) i w skoku w dal (3,15 m.).

W kategorii M75, w skoku w dal,  brązowy medal zdobył Krzysztof Sułek (2,55 m.), który zdobył również dwa srebrne medale w trójskoku i skoku wzwyż w 1. Halowych  Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w Lekkiej Atletyce Masters.

W mistrzostwach uczestniczył również Ryszard Syska, który startował z kategorii M55, w biegu na 60. metrów zajął ósme miejsce, w biegu na 400. metrów był piąty.

– Jestem bardzo zadowolona z występu, zrobiłam dwie życiówki w kuli i ciężarku, co prawda o kilka centymetrów, ale wynik poprawiłam. Pierwszy raz startowałam na 60 metrów i automatycznie też zrobiłam życiówkę – powiedziała Czesława Stępniewska.

– Wyniki, które uzyskałem na tych mistrzostwach halowych były chyba jedne z najlepszych z dotychczasowych mistrzostw. Jestem bardzo zadowolony – mówił Grzegorz Mirkowski.

– Na zawody jechałem z wielkimi obawami ponieważ ostatnio dokuczają mi kontuzje. Mój start stał pod wielkim znakiem zapytania, Udało mi się pokonać ból i wystartować we wszystkich trzech konkurencjach do których się zgłosiłem. Podobnie jak moi koledzy jestem zadowolony, w ciężarku pobiłem rekord życiowy – powiedział Zdzisław Włodarczyk.

– Startowałem w dwóch konkurencjach, skoku w dal i trójskoku, jest pewien niedosyt, ale jestem zadowolony, w skoku w dal wygrałem zdecydowanie. Myślę, że jak się potrenuje będzie jeszcze lepiej – podkreśla Mirosław Pardela.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Łańcuszki, piramidy, superoferty, zbiórki... Podczas epidemii uaktywnili się oszuści. Wabią konsumentów wysokimi zyskami bez ryzyka, ofertami produktów lub usług mających stanowić panaceum na koronawirusa, czy...
Firma Wtórpol i Fundacja Eco Textil przekazały szpitalowi w Starachowicach 30 specjalistycznych łóżek medycznych i 30 materacy przeciwodleżynowych. Ich wartość to 120 tysięcy złotych. Wtórpol...
Interwencja patrolu rozminowania saperskiego była niezbędna po tym, co wydarzyło się w sobotnie (28 marca), wczesne przedpołudnie. Ok. godz. 13, przy ul. Towarowej w Skarżysku-Kam....

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze