Sparingi. Remis Granatu z Bronią, wysoka porażka Orlicza z Nowinami

Nasze czwartoligowe drużyny od trzech tygodni ostro trenują. Jednym z elementów przygotowań do rundy wiosennej są mecze kontrolne. Piłkarze Orlicza Suchedniów i Granatu Skarżysko w środę, 5 lutego, zagrali spotkania sparingowe. Podopieczni trenera Łukasza Ubożaka zagrali z GKS Nowiny, natomiast podopieczni Piotra Dejworka zmierzyli się z Bronią Radom. 

Dla drużyny Granatu Skarżysko to pierwszy mecz kontrolny w tym roku. Sobotnie spotkanie z Szydłowianką Szydłowiec zostało w ostatniej chwili odwołane przez drużynę z Szydłowca.  Kolejne spotkanie Granat miał zaplanowane na środę, 5 lutego. Drużyna ze Skarżyska zmierzyła się z trzecioligową Bronią Radom. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Choć w spotkaniu żadna bramka nie padała,  spotkanie mogło się podobać.

–  Remis z mocnym wskazaniem na gospodarzy, widać było tę różnicę ligi, większa kultura gry. Rzuciła mi się w oczy nico większa świeżość zawodników Broni, wychodzi na to, że są gdzieś dwa tygodnie dalej od nas w przygotowaniach. My jeszcze troszkę obciążali, jeszcze nie taka motoryka, brakowało gazu – powiedział trener Piotr Dejworek.

Broń była żywsza i odważniejsza przede wszystkim w kreowaniu gry, my troszkę bojaźliwi. Wiadomo, że skład jeszcze daleki od tego jaki będzie w lidze, zagrało dużo młodzieży, wyszliśmy na ten mecz mocno asekuracyjnie nie chcieliśmy się otwierać, wdawać w wymianę ciosów, bo to nie ten czas i nie pora – podkreślał trener.

–Dzisiaj trzeba pochwalić młodzież, bo w meczu przeciwko bardzo silnemu i mocnemu rywalowi chłopcy dali radę, nie odstawiali na nogi, walczyli o każdą piłkę. Zagrali na plus udowadniając, że powoli warto ich do tej dużej piłki wprowadzać – mówi trener Dejworek.

Dla drużyny z Suchedniowa mecz z GKS-em Nowiny był drugim spotkaniem kontrolnym, przypomnijmy w sobotę suchedniowianie wygrali z GKS Rudki 1:0. Tym razem rywal był znaczniej wymagający, Nowiny to wicelider świętokrzyskiej VI ligi. Spotkanie zostało rozegrane na boisku w Nowinach. Nowy szkoleniowiec Orlicza testuje wielu nowych zawodników, w środowym meczu zagrało ich sześciu, niestety klub nie zdradza ich nazwisk. Jak na razie jedynym potwierdzonym zawodnikiem, który wiosną zasili klub jest Daniel Dulak, ostatnio grający w GKS Rudki.

Mecz z Nowinami zakończył się wysoką wygraną GKS-u 5:1,jedyną bramkę dla Orłów strzelił Piotr Grzejszczyk w 60 minucie meczu.

Broń Radom – Granat Skarżysko 0:0 

Granat: Sieczka (75. Lis) – Suwara (46. Szyszka), Bednarski, Papros, Kolasa Wojna (46.Gładyś), Kołodziejczyk (65. Wojna), Miller (35. Angelo), Uciński Parszewski – Piotrowski (75. Suwara)

GKS Nowiny – Orlicz Suchedniów 5:1 (2:0)

Bramki: Łukasz Jamróz, Dominik Szewczyk, Jakub Olearczyk, Jakub Kosiński, Dawid Kaczor  –   Piotr Grzejszczyk

Orlicz: Ubysz  – Dulak, Jarząb, Tacij, Bator, M. Tumulec, Niewczas, Mądzik, Skarbek, Strzelec, K. Tumulec, Solnica, Staszewski oraz testowani zawodnicy.

Obie drużyny kolejne mecze sparingowe zagrają w najbliższą sobotę. Granat zagra z Wierną Małogoszcz,  Orlicz Suchedniów zmierzy się z Łysicą Bodzentyn.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że potwierdzone zostały 2 kolejne dodatnie wyniki zakażenia kornawirusem u personelu Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Wcześniej...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze