Skarżyscy karatecy walczyli o puchar Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej

W hali sportowej Wojniczu odbył się Kolejny Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, który zgromadził ponad 260 zawodników z 31 klubów z całej Polski oraz zawodników z Austrii i Chorwacji.
Zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team zdobyli w ilości 14 zawodników zdobyli 11 medali, a trzech z nich znalazło się na miejscach punktowanych od 5 do 8, a klub stanął na najwyższym podium jak najlepsza drużyna turnieju wyprzedzając ekipę z Sandomierza i ekipę gospodarzy.

 

To już drugi w tym roku wielki sukces Skarżyskiego Klubu Sportów Walki Kyokushin-Karate Zaborek-Team uzyskany na międzynarodowym turnieju karate. Kolejnym wyjazdem zawodników Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” na zawody karate będzie wyjazd 28 lutego do Pragi – Czechy na Fullcontact Karate Prague Open 2020.

W turnieju o Puchar Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej medale zdobyli:

Złote medale:
1. Zuzanna Wiśniewska
2. Albert Malik
3. Nadia Pieniążek
4. Wiktoria Sokół
5. Nikola Pieniążek
6. Wiktoria Aleksandrowicz

Srebrny medal zdobyła:
1. Julia Aleksandrowicz
2. Antonina Pastuszko
3. Szymon Zych
4. Wojciech Chłopek

Brązowe medale zdobyli:
1. Maja Oleksiak

Piąte miejsca w swoich kategoriach zdobyli:

1. Wiktor Janus
2. Maksymilian Skrobisz
3. Dawid Faliszewski

Drużynowo:
1. SKSW „Kyokushin-Karate” Skarżysko-kamienna
2. Sandomierz
3. Wojnicz

– To kolejny ogromny dorobek Skarżyskiego Klubu Karate „Zaborek-Team” zdobyty na kolejnym międzynarodowym turnieju Karate. Jestem bardzo dumny i bardzo szczęśliwy z drugiego już w tym roku sukcesu moich podopiecznych – powiedział sensei Zbigniew Zaborski 4 Dan.

– Wszyscy spisali się rewelacyjnie, pokazując dobre przygotowanie techniczne, taktyczne, siłowe, szybkościowe. Jedynie trzech zawodników nie zdobyło medalu, ale znaleźli się na miejscach punktowanych od piątego do ósmego. Teraz przed nami kolejny turniej 29 lutego w Pradze- Czechy – dodaje sensei Zbigniew Zaborski.
SKSW Skarżysko, Foto: arch. SKSW Skarżysko

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze