Siatkarze Pawłowa z pełną pulą, porażka Forum Siatkówki

Porażką 3:1 zakończyła się sobotnia potyczka IV-ligowego zespołu Forum Siatkówki Skarżysko – Kamienna z drużyną GKS Volley Pawłów.  Jak się okazało losach rywalizacja przesądziła doskonała zagrywka Mateusza Jańczyka, jednego z  najlepszych zawodników na boisku. 

Mecz z ekipą z Pawłowa zakończył pierwszą rundę rywalizacji na czwartoligowych parkietach. Dla podopiecznych trenera Sławomira Lenarda to debiutancka runda, zespół cały czas jest w budowie, w pięciu spotkaniach siatkarze  Forum Siatkówki tylko raz schodzili z boiska jako zwycięzcy, niestety czterokrotnie przegrali.

Pierwsze dwa sety należały do gości, którzy wygrali 25:14 i  25:15. Gospodarze dopiero w trzeciej odsłonie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrali 25:20.

Drużyna z Pawłowa postawiła kropkę na „i” w czwartej odsłonie meczu. zwyciężyli 25:20 i w całym spotkaniu 3:1/

Jednym z kluczowych momentów czwartego seta była postawa zawodnika gości Mateusza Jańczyka. Młody zawodnik znajdujący się od kilku tygodni w orbicie zainteresowania trenerów kadry narodowej, stanął w polu zagrywki. Po siedmiu akcjach z rzędu, goście wywalczyli 7 punktów.

IV liga świętokrzyska siatkówki
5. kolejka (30 listopada)
FORUM SIATKÓWKI SKARŻYSKO KAMIENNA – GKS VOLLEY PAWŁÓW 1:3 (14:25, 15:25, 25:20, 20:25)
Sędziował: Kacper Stępiński

Forum Siatkówki: Grzegorz Jedynak, Marcin Olszyna, Norbert Hampel, Patryk Derlatka, Kacper Adamczyk, Norbert Łakomiec, Dominik Wanko, Kacper Kania, Mateusz Granżan, Paweł Pajek (libero), Maciej Janikowski (libero). Trener: Sławomir Lenard.

Volley Pawłów: Igor Serfain, Gabriel Lewandowski, Krystian Szelągiewicz, Mateusz Jańczyk, Kacper Góźdź, Kacper Jop, Kamil Głowacki, Maciej Stompor (libero), Patryk Matysek, Maksymilian Wiśnios (libero), Kamil Orczyk. Trener: Przemysław Strabanik.
W następnym spotkaniu Forum Siatkówki zmierzy się z SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (sobota, 7 grudnia, godz. 15.00)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Stypendia dla najlepszych

W czwartek, 23 stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej odbyła się XVII w kadencji sesja Rady Powiatu Skarżyskiego. Sesja była okazją do...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, 25 stycznia, w auli Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej odbył się XXI Bal Charytatywny, organizowany przez Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej...
W sobotę, w restauracji Aramis w Skarżysku-Kamiennej odbył się bal studniówkowy Zespołu Szkół Samochodowo - Usługowych im. Władysława "Oseta" Wasilewskiego. Na balu bawiło się...
Wiesław Wydra 52-latek z Radoszyc (w sąsiednim powiecie koneckim) zmaga się z rakiem mózgu. Jedyną szansą jest nowoczesna terapia Optune. Miesięczny koszt to ponad...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze