Kacpet Zaborski w rezerwie na Mistrzostwa Europy

W sobotę 14. stycznia 2017 r. odbył się w Końskich turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów, które zostaną rozegrane na początku kwietnia w Danii. W turnieju wzięło udział 114 zawodników i zawodniczek z 26 klubów z Polski. Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate” reprezentował Kacper Zaborski w kategorii junior waga do 65 kg.

Kacper przeszedł w pięknym stylu eliminacje i ćwierćfinały pokonując swoich przeciwników bez żadnych problemów. W półfinale spotkał się z zawodnikiem z Wrocławia Szymonem Kwietniem, którego pokonał na punkty jednak w walce o finał przegrał z zawodnikiem z Koła Szymonem Lewandowskim – podkreśla trener Zbigniew Zaborski.

– Niestety nie udało się zakwalifikować na Mistrzostwa Europy Dania 2017. Kacper ostatecznie zostaje zawodnikiem kadry narodowej Polski jako rezerwowy na ME juniorów Kopenhaga – Dania 2017.Ostatecznie został sklasyfikowany na trzecim miejscu, ponieważ w tej kategorii liczyła się ilość wygranych walk, od półfinału były walki każdy z każdym – dodaje sensei Zaborski.

– Teraz przygotowujemy się na Międzynarodowy Turniej Carpatia Cup Rzeszów, który odbędzie się w 11 lutego- dodaje trener.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze