76 kolarzy na stracie prologu, Alan Banaszek najlepszy

W czwartek, 21 kwietnia w Skarżysku odbył się prolog XI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakiem walk mjr Hubala”. W wyścigu udział wzięło 76 kolarzy z Polski, Niemiec, Ukrainy i Słowacji. Zwycięzcą skarżyskiego prologu został Alan Banaszek z grupy CCC Sprandi Polkowice, jego grupowy kolega Adrian Kurek zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej kryterium ulicznego.

76 zawodników stanęło na starcie prologu XI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakiem walk mjr Hubala”, który odbył w czwartek, kolarze z 10 grup z Polski, Niemiec, Słowacji czy Ukrainy mieli do pokonania 20 okrążeń ulicami Tysiąclecia, Piłsudskiego, Norwida, Sikorskiego i Okrzei, łącznie 44 kilometry. Od samego startu prym wiedli kolarze grupy CCC Sprandi Polkowice, którzy zajęli czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej. Jako pierwszy na metę wjechał Alan Banaszek i to on założył jako pierwszy żółtą koszulkę lidera. Najwięcej punktów w kryterium ulicznym zdobył jego grupowy kolega Adrian Kurek. Kolejne etapy wyścigu  odbyły  się w Tomaszowie Mazowieckim, gminie Poświętne, Opocznie oraz w Końskich.

Przed startem prologu odbyła się prezentacja grup oraz uroczyste otwarcie wyścigu, którego dokonał Andrzej Sypytkowski, dyrektor wyścigu, Jan Maćkowiak, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego i Konrad Kronig, prezydent Skarżyska – Kamiennej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze