Piłkarze Granatu wznowili treningi pod wodzą nowego trenera

W poniedziałek, 13 stycznia, na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 13, piłkarze Granatu Skarżysko rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2019/2020. W pierwszym treningu udział wzięło blisko 20  zawodników.  Granat w okresie przygotowawczym rozegra   meczów kontrolnych. Strat rozgrywek   zaplanowano na weekend 7-8 marca.

Przed zajęciami z piłkarzami spotkał się prezes klub Grzegorz Żuk, który życzył owocnych przygotowań do rundy wiosennej. Pierwszy trening w nowym roku poprowadził nowy szkoleniowiec trójkolorowych Piotr Dejworek, który zastąpił na tym stanowisku Dominika Rokitę.  Zespół Granatu do rundy wiosennej będzie przygotowywał się na własnych obiektach, obok treningów rozegra osiem meczów kontrolnych.

– Pierwszy trening to delikatny rozruch, nie mam w zwyczaju zaczynać bardzo mocno, nie wszyscy zawodnicy okres przerwy zimowej wykorzystali w jednakowy sposób i nie chciałbym, żeby bez delikatnego przygotowania wstępnego przystępowali do ciężkiego treningu, to skutkuje potem urazami – mówi Piotr Dejworek,

– Pierwszy tydzień potraktujemy wprowadzająco, nie mówię tu, że będą to jakieś ultra lekkie zajęcia i zabawa, będziemy wchodzili w ten trening w miarę rozsądnie. Przez połowę  okresu przygotowawczego będziemy skupiać się na przygotowaniu fizycznym i wytrzymałościowym. Później będziemy się starali już jak  najwięcej czasu spędzać z piłką. Od trzeciego tygodnia będziemy już rozgrywać mecze kontrolne – podkreśla szkoleniowiec Granatu.

– Kadrę będziemy uzupełniali zawodnikami miejscowymi, młodymi wychowankami klub, którzy dotychczas grali w rezerwach, w okresie przygotowawczym będą pomału wprowadzani do drużyny. Te pierwsze sparingi będą służyły temu, żeby w jakiś rozsądny sposób ich do tej drużyny wkomponować, zobaczymy na ile ich przydatność będzie wyglądała – zaznacza Piotr Dejworek.

W rundzie wiosennej nie zobaczymy w roli kierownika drużyny Andrzeja Jedlikowskiego. Funkcję tę będzie pełnił trener Piotr Dejworek.

–  Od zawsze, funkcjonowałem sam, jako trener i jako kierownik, w tym momencie jest to bardzo proste ponieważ wszystko poza wypisywaniem zmian robi się w systemie on-line. Będę łączył funkcję trenera i kierownika. Taki model pracy wypracowałem sobie już wiele lat temu i cały czas się tego trzymam – zaznacza Piotr Dejworek.

–  Andrzej Jedlikowski pozostaje w klubie, deklaruje daleko idącą pomoc, natomiast sprawy organizacyjne nie pozwalają mu w tej rundzie być przy pierwszym zespole – zaznacza Rafał Gołofit, kierownik klubu.

– W tej rundzie będziemy wprowadzać naszą młodzież ze Skarżyska, na treningu pojawił się Damian Parszewski co nas bardzo cieszy, bo to jest chłopak, który ma duże papiery na granie. Jest kolejny młody zawodnik, Konrad Angelo, uważamy, że jest to nadzieja skarżyskiej piłki. Oczywiście nie zapominamy o pozostałych Mateuszu Stopińskim, Dawidzie Bilskim i jeszcze kilku innych zawodnikach. Mamy nowego bramkarza, ale jeszcze musimy sprawdzić jego jakość sportową, bo na tej pozycji mamy posuchę, Na tą chwilę w klubie mamy dwie drużyny seniorskie i dwóch bramkarzy, to troszkę za mało – powiedział kierownik klubu Rafał Gołofit. 

– Wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy otrzymali Kuba Jaśkiewicz i Wiktor Brożyna, ale czy odejdą z klubu, tego nie możemy powiedzieć na tą chwilę – zaznacza.

– Oczywiście Granat będzie drużyną, która będzie walczyła o awans, my tego celu nie zmieniamy. To nie jest tak, że możemy coś zagwarantować. Nie wolno zapominać, że to jest bardzo trudna liga, tych drużyn na dość podobnym wyrównanym poziomie jest przynajmniej kilka, nie będzie to łatwe i proste. Ambicje są, wola walki jest, my chcemy, zawodnicy chcą, mam nadzieję, że to się uda – mówi Grzegorz Żuk, prezes klubu.

 Sparingi: Szydłowianka Szydłowiec – Granat Skarżysko (1.02., Końskie), Broń  Radom – Granat Skarżysko (5.02.., MOSiR Radom), Wierna Małogoszcz – Granat Skarżysko (8.02., Nowiny),  Wicher Miedziana Góra – Granat Skarżysko (12.02, Kielce),  Stal Kunów – Granat Skarżysko (15.02,. Ostrowiec Św.), Powiślanka Lipsko – Granat Skarżysko  (22.02., r., Radom), Korona II Kielce – Granat Skarżysko (26.02.. Łagów), Alit Ożarów – Granat Skarżysko (29.02., Ożarów).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Skarżyski DPS objęty kwarantanną

Pracownicy i podopieczni Domu Pomocy Społecznej  na ul.Spornej w Skarżysku -Kamiennej zostali poddani kwarantannie na miejscu. U jednego z podopiecznych wykryto koronawirusa, mężczyzna  ostał...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że po wykonaniu kolejnych 46 badań potwierdzony został 1 nowy przypadek zakażenia kornawirusem u personelu medycznego Szpitala...
Pracownicy i podopieczni Domu Pomocy Społecznej  na ul.Spornej w Skarżysku -Kamiennej zostali poddani kwarantannie na miejscu. U jednego z podopiecznych wykryto koronawirusa, mężczyzna  ostał...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze