Orlicz świętował awans wspólnie z kibicami

Drużyna Orlicza Suchedniów awans do IV ligi zapewniła sobie kilka kolejek wcześniej.  Był tort, gratulacje i szampany. Jednak dopiero teraz, po ostatnim meczu przed własną publicznością, świętowali ten sukces wspólnie z kibicami.  Zanim jednak do tego doszło suchedniowianie pokonali Zenit Chmielnik 5:2.

W pierwszej połowie kibice zobaczyli wyrównane spotkanie, obie drużyny miały sytuację do strzelenia bramki, w drużynie gospodarzy najlepszą okazję zmarnował Mateusz Kokosza. Bramki padły dopiero w drugiej połowie. Chwilę po wznowieniu gry Tomasz Staszewski wpisał się na listę strzelców. W 54. minucie drugą bramkę dla Orłów strzelił Mateusz Tumulec. W 65. Minucie do bramki trafił  Mateusza Kokosza, później czwartą bramkę dołożył Piotr Solnica.  Wysokie prowadzenie nieco uśpiło gospodarzy, którzy w końcówce meczu dali sobie strzelić dwie bramki. Piątą bramkę dla Orłów strzelił Kokosza w 85. minucie.

W meczu z Zenitem  zadebiutował   utalentowany  junior młodszy, szesnastoletni Kacper Tumulec .

Po meczu odbyła się miła uroczystość. Władze klubu i miasta wręczyły na ręce piłkarzy i trenera okolicznościowych puchar, piłkarze otrzymali medale, polał się szampan.  Przez cały mecz trwał piknik z gorącymi kiełbaskami.

– Trzeba to powiedzieć głośno i wyraźnie zawodnicy Orlicza rozgrywają rundę życia. Wygrywamy mecz za meczem, nie odpuszczamy mimo tego, że już dawno wywalczyliśmy awans. Dzisiaj pierwsza połowa nam się nie układała. Natomiast w drugiej połowie to już był ten Orlicz, który widzieliśmy przez cały sezon, pazerny, głodny zdobywania goli. Nie ustrzegliśmy się błędów w końcówce, Chmielnik strzelił nam dwie bramki, ale taka jest piłka, cieszymy się ogromnie. Ale poza tą radością, każdy z nas ma chłodne głowy, Suchedniów ma parcie na piłkę, tu ludzie chcą przychodzić na stadion, chcą nas oglądać. Dla mnie jako trenera i dla mojej drużyny i działaczy nie ma euforii, nie ma wody sodowej, my czujemy ogromne poczucie odpowiedzialności, chcemy iść dalej chcemy się rozwijać – powiedział po meczu trener Mariusz Arczewski.

-Bardzo dziękuje nie tylko działaczom, którzy stanęli na wysokości zadania, ale też lokalnym władzom, zorganizowali nam fajny piknik, chłopcy dostali pamiątkowe medale, koszulki, zasłużyli na to – podkreślał trener.

Orlicz Suchedniów – Zenit Chmielnik 5:2 (0:0)

Bramki: Tomasz Staszewski 46 , Mateusz Tumulec 54, Mateusz Kokosza 65, 85 Piotr Solnica 70 – Łukasz Gągorowski 80, Arkadiusz Rogala 87

Orlicz: Mateusz Ubysz – Grzegorz Skarbek, Łukasz Boleń, Paweł Jarząb, Adrian Niewczas (58. Albert Bujakowski) – Piotr Grzejszczyk (46.Michał Stawiak), Mateusz Tumulec (58.Damian Kita), Piotr Solnica (75.Kacper Tumulec), Tomasz Raczyński (67.Marek Banaczkowski) – Tomasz Staszewski, Mateusz Kokosza

żk – Solnica, Boleń, Banaczkowski

Wyniki 29 kolejki: Sparta Dwikozy – Niedzianka Bieliny 5:2, Bucovia Bukowa – LZS Samborzec 3:2, Moravia Morawica – Stal Kunów 2:2, Piast Stopnica – OKS Opatów 2:6, Sparta Kazimierza Wielka – Piaskowianka Piaski 4:3, Astra Piekoszów – Star Starachowice 0:4.