Orlicz Suchedniów po czterech latach wraca do IV ligi

Na cztery kolejki przed zakończenie rozgrywek ligi okręgowej piłkarze Orlicza Suchedniów zapewnili sobie awans do IV ligi. Podopieczni trenera Mariusza Arczewskiego pokonali przed własną publicznością Bucovię Bukowa 3:0 i po meczu świętowali upragniony awans.

Orlicz Suchedniów kilku latach przerwy wraca do IV ligi. Mecz z Bucovią mimo zwycięstwa nie był łatwym meczem, goście potrzebowali punktów do ligowego bytu, gospodarze potrzebowali trzech punktów do awansu. Ta myśl trochę sparaliżowała piłkarzy Orlicza, którzy przez pierwsze 20 minut nie byli w stanie zagrozić bramce rywali. Dopiero w 24.minucie Mateusz Kokosza wykorzystał podanie od Piotra Grzejszczyka i technicznym strzałem pokonał golkipera gości.

–Myślę, że to brzemię trzech punktów na chłopakach mocno się odbiło. Było ciężko, ten mecz nam się nie układał, to był mecz o różne cele, Bucovia  przyjechała walczyć o życie, my o awans. Zwycięzców się nie ocenia, chłopaki dali radę – podkreślał trener Arczewski.

Druga bramka padła tuż przed przerwą, Karol Świtowski  w 42. minucie wykorzystał doskonałą okazję i było już 2:0. Wynik spotkania ustalił Piotr Grzejszczyk w 52. minucie meczu po indywidualnej akcji. Po meczu piłkarze i sztab szkoleniowy świętowali awans szampanem. W szatni czekach na nich okolicznościowy tor, gratulacje za awans złożył burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach.

Bardzo się cieszymy, to sukces wielu ludzi. Od lipca ubiegłego roku w Suchedniowie zaczęły się dziać fajne rzeczy. Ten sukces to zasługa każdego z nas, począwszy od gospodarza, który przygotowuje boisko, skończywszy na działaczach i zawodnikach. Każdy swoją cegiełkę dołożył. Myślę, że nie byłoby tego sukcesu gdyby nie troje ludzi, trzeba to jasno powiedzieć pani Justyna Wierzbińska, pan Sebastian Wierzbiński i pan Rafał Lasota od kilku lat wyciągali ten klub na prostą – mówił trener Mariusz Arczewski.

Orlicz miał kiedyś duże problemu finansowe, dziś Orlicz wylał solidny fundament, mocno w to wierzę, że my się nie zatrzymamy na tym awansie i pójdziemy o krok do przodu. Mocno myślimy o naszej przyszłości. Nie spoczywamy na laurach, nie pozwolę na to, że komuś w klubie woda sodowa uderzyła do głowy. Przed nami jeszcze mnóstwo pracy, mam nadzieję, że włodarze miasta wywiążą się ze swoich obietnic. Chcemy prężnie się rozwijać, szkolić młodzież, do tego potrzeba lepszych warunków, mam nadzieję, że te warunki zostaną nam stworzone – powiedział Mariusz Arczewski, trener Orlicza Suchedniów

Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu zrobiliśmy ten awans, który smakuje bardzo dobrze, wygraliśmy przed własną publicznością o tu świętujemy. Do końca nie odpuścimy, gramy o całą pulę, chcemy zdobyć komplet punktów w ostatnich czterech meczach. To jest mój drugi awans z trenerem Arczewskim, tym lepiej on smakuje. Bardzo się cieszymy z awansu, na który wszyscy czekali w Suchedniowie – mówił  kapitan zespołu Paweł Jarząb.

Jest upragniony awans, myślę, że każdy jest tego świadomy, że w Suchedniowie ta czwarta liga jest naprawdę potrzebna i wręcz konieczna, To jest miasto z tradycjami, to jest najstarszy klub w województwie świętokrzyskim i zasługuję na czwartą ligę. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dzisiaj udało się to osiągnąć – powiedział Tomasz Staszewski, najlepszy strzelec Orlicza.

Orlicz awansował do IV ligi, pozostaje jeszcze jedna niewiadoma, kto zostanie królem strzelców ligi okręgowej. O ten tytuł walczą Mateusz Kokosza i Tomasza Staszewski, którzy zajmują dwa pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców.

Jest między nami rywalizacja, ale na zasadach fair play, dogryzamy sobie z Mateuszem na treningach, ale to wszystko jest w granicach koleżeńskich. Lubimy się, niech wygra lepszy, żeby to tylko odbijało się na zwycięstwach naszej drużyny i wszyscy będą szczęśliwi – dodaje Tomasz Staszewski. 

-Gratuluje awansu. Ten sezon z trybun naprawdę wygląda rewelacyjnie, nie raz jak wracałem do domu mówiłem że gracie lepiej czasami jak pokazują w telewizji. To jest duży sukces, że na tyle kolejek przed końcem sezonu jesteśmy już w czwartej lidze. Dziękuje bardzo i jeszcze raz gratuluje. Mam nadzieję, że kolejne sezony będą równie udane – mówił w szatni po meczu Cezary Błach, burmistrz Suchedniowa.

 

Orlicz Suchedniów – Bucovia Bukowa 3:0 (1:0)

Bramki: Mateusz Kokosza 24, Karol Świtowski 42, Piotr Grzejszczyk 52

Orlicz: Mateusz Ubysz – Marcin Tacji, Michał Stawiak, Albert Bujakowski (58. Mateusz Tumulec), Paweł Jarząb (58. Marek Banaczkowski) – Michał Bator (58. Tomasz Raczyński), Mateusz Kokosza, Łukasz Boleń, Piotr Grzejszczyk (70. Damian Kita) – Karol Świtowski, Tomasz Staszewski (70. Grzegorz Skarbek).

Sędziował: Łukasz Kaczmarski

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Zakaz grzybobrania dla…?

Główny Lekarz Weterynarii apeluje do grzybiarzy o zachowanie tzw. "bezpieczeństwa biologicznego" podczas zbierania grzybów na obszarach, gdzie występuje afrykański pomór świń (ASF), a więc...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Społeczność Suchedniowa zostawiała wiadomość dla przyszłych pokoleń. W środę na placu budowy nowej Sali gimnastyczne przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1 w Suchedniowie  zakopano...
Główny Lekarz Weterynarii apeluje do grzybiarzy o zachowanie tzw. "bezpieczeństwa biologicznego" podczas zbierania grzybów na obszarach, gdzie występuje afrykański pomór świń (ASF), a więc...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze