Nieudana inauguracja wiosny suchedniowskich Orłów

 
Suchedniowscy kibice z dużymi nadziejami czekali na inaugurację rundy wiosennej. Drużyna Orlicza Suchedniów w meczach kontrolnych spisywała się świetnie, to napawało optymizmem przed pierwszym meczem w rundzie rewanżowej. Podopieczni trenera Łukasza Ubożaka zagrali na wyjeździe z AKS 1947 Busko Zdrój, to właśnie do tej drużyny odszedł jesienią były szkoleniowiec Orłów Mariusz Arczewski. Niestety nie tak wyobrażali sobie inaugurację kibice i piłkarze, mecz zakończył się wygraną ekipy z Buska 2:0. O punkty trzeba będzie powalczyć w kolejnym spotkaniu z Rudkami.

Pierwsze półgodziny gry należało do gospodarzy, którzy swoją przewagę udokumentowali dwoma bramkami. W 15 minucie bramkę dla Buska strzelił Mateusz Janiec, dziesięć minut później wynik podwyższył Krystian Zeręba. Dopiero dwie stracone bramki obudziły piłkarzy Orlicza, suchedniowianie przejęli inicjatywę na boisku stwarzając sobie kilka stu procentowych sytuacji, niestety żadnej nie wykorzystali.

– Nie do końca dobrze weszliśmy w ten mecz, nie tak jak powinniśmy, byliśmy lekko wycofanym zespołem. Dopiero od 30 minuty zaczęliśmy grać swoją grę, wyglądało to zdecydowanie lepiej, stworzyliśmy sobie przynajmniej sześć sytuacji, z których należało strzelić bramki. Niestety nie udało się skierować piłki do bramki – powiedział po meczu Łukasz Ubożak,

– Za artystyczne aspekty nie przyznaje się punktów,  mocny zespół z Buska, na początku meczu, kiedy miał więcej miejsca był groźny, pod koniec pierwszej połowy przejęliśmy swój styl gry. Jednak w piłce najważniejsze są bramki i wygrane mecz, brakło nam tych strzelonych bramek. Straciliśmy bramki z rzutu wolnego i po błędzie indywidualnym, szkoda straconych punktów – dodaje trener Orlicza.

– Drużyna z Suchedniowa postawiła się nam, stworzyli sobie dwie, trzy bardzo dobre sytuacje z których mogli strzelić bramki. Nie jestem zadowolony z gry mojego zespołu, było widać nerwowość w grze. Na tym etapie liczyły się tylko punkty, my je zdobyliśmy i z nich się cieszymy, nad grą jeszcze musimy popracować – powiedział Mariusz Arczewski, trener Buska Zdroju.

– Dziś Orlicz to zupełnie inna drużyna, jest  mocniejszy w porównaniu z drużyną, która ja prowadziłem. Swojemu byłemu klubowi z całego serca życzę, żeby utrzymał IV ligę w Suchedniowie – dodaje trener Mariusz Arczewski.

W 19. kolejce spotkań Orlicz Suchedniów zagra na wyjeździe z GKS Rudki, spotkanie odbędzie się w niedzielę, 15 marca, o godz.14.00.

 

KS 1947 Busko Zdrój – Orlicz Suchedniów 2:0 (2:0)

Bramki: Mateusz Janiec 15, Krystian Zaręba 25

Orlicz: Damian Krążek – Daniel Dulak, Bartosz Pańtak, Łukasz Boleń, Karol Świtowski (75. Paweł Jarząb) – Ernest Supierz, Piotr Solnica, Szymon Bujak (85. Mateusz Tumulec), Tomasz Staszewski (70. Grzegorz Skarbek) – Chrzanowski, Mateusz Kokosza (70. Piotr Grzejszczyk)

żk: Dulak, Supierz, Kokosza, Pańtak

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze