Nieudana inauguracja IV ligi w Suchedniowie

Nie udała się inauguracja czwartoligowych rozgrywek w Suchedniowie. Podopieczni trenera Mariusza Arczewskiego w swoim pierwszym spotkaniu przegrali z MKS Busko Zdrój 0:2. Suchedniowska drużyna zagrała dobry mecz, zabrakło szczęścia i czwartoligowego doświadczenia.

Po trzech sezonach gry w klasie okręgowej piłkarze Orlicza Suchedniów powrócili na czwartoligowe boiska.  Przed spotkaniem prezes ŚZPN Mirosław Malinowski wręczył piłkarzom Orlicza puchar za awans do IV ligi. Następnie na stadionie minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłego sędziego Kamila Pastuszki.

Pierwsze 20 minut, to  zdecydowana przewagi gości, ale nic z tego nie wynikało. W 12. minucie słupek Damiana Pietrasa  uratował orłów od straty bramki. Później, gra się wyrównała, gospodarze zaczęli dochodzić do sytuacji bramkowych. Najpierw Tomasz Staszewski minimalnie przestrzelił nad poprzeczką, po kapitalnym rajdzie Mateusza Kokoszy. Dwie minuty później  Gerard Strzelec trafia do bramki, ale sędzia odgwizdał spalonego, w kolejnych minutach dwukrotnie  na bramę rywali strzelał Kokosz.a

W 35. minucie goście objęli prowadzenie po strzale Łukasza Miki z ponad 25 metrów. Po zmianie stron trener Arczewski dokonał trzech zmian, jak się okazało była to dobra decyzja, Orlicz zaczął dominować na murawie, jednak nie potrafił tego udokumentować bramką. Gospodarze w końcówce postawili wszystko na jedną kartę, co kosztowało ich stratę bramki w doliczonym już czasie gry.  Orlicz nie  był gorszym zespołem, zabrakło doświadczenia.  Wiele zastrzeżeń do pracy sędziego miał trener Mariusz Arczewski, co skończyło się ukaraniem go żółtym kartonikiem

– Inauguracja nam się nie udała. Wynik nie odzwierciedla zupełnie  przebiegu spotkania, straciliśmy bramkę w pierwszej połowie, której nie powinniśmy stracić. My też strzeliliśmy bramkę, sędzia uznał, że z pozycji spalonej. W pierwszym fragmencie meczu mieliśmy co najmniej dwie-trzy pozycje, z których powinniśmy zdobyć bramkę. Przeciwnik w tym okresie tak  naprawdę nie stworzył sytuacji. W drugiej połowie przeciwnik \”piłkarsko\” był lepszy, wiadomo Busko to drużyna top cztery poprzedniego sezonu, na pewno umiejętności były po stronie Buska, natomiast moi chłopcy zostawili serce. Nie zasłużyliśmy na porażkę, nie zasłużyliśmy na to 2:0. Remis był w zasięgu, niestety przegrywamy na inaugurację, gramy dalej – powiedział Mariusz Arczewski, trener Orlicza.

-Nie byłem zadowolony, że na pierwszy mecz jedziemy do Suchedniowa, tym bardziej do beniaminka. Pierwsze mecze to jest jedna wielka niewiadoma, beniaminkowie też sobie próbują pozycję w tabeli ustalić i wiadomo, że będą walczyć. Gratuluje walki gospodarzom, trzy punkty cieszą, choć tak naprawdę cztery pięć kolejek pokażą układ w tabeli – mówił trener gości Tomasz Kiciński.

W środę, 14 sierpnia, Orlicz podejmował będzie u siebie GKS Rudki. Początek spotkania o godzinie 17.30

Orlicz Suchedniów – MKS Zdrój Busko 0:2 (0:1)

0:1 Łukasz Mika 36
0:2 Michał Zawadzki 90+4

Orlicz: Mateusz Ubysz – Karol Świtowski, Paweł Jarząb (79.Ariel Spadło), Marcin Tacij, Michał Bator (63. Grzegorz Skarbek) – Konrad Kotte (46.Piotr Solnica), Adrian Niewczas (46.Mateusz Tumulec), Gerard Strzelec, Tomasz Staszewski – Piotr Grzejszczyk (46. Łukasz Boleń), Mateusz Kokosza.

żk: Kokosza, Boleń, Solnica, Arczewski