Niespodzianka w Nowinach, Orlicz urwał punkty liderowi

Skazani na porażkę piłkarze Orlicz Suchedniów sprawili sporą niespodziankę urywając punkty liderowi świętokrzyskiej IV ligi,  podopieczni trenera Mariusza Arczewskiego podzielili się punktami z GKS Nowiny remisując 0:0. 

Po wygranym spotkaniu Orłów z Wierną Małogoszcz trener Mariusz Arczewski powiedział, że jego drużyna jedzie do Nowin po punkty, słowa dotrzymał. Co prawda nie była to pełna pula, ale jeden punkt zdobyty na boisku lidera to i tak spora zdobycz. Suchedniowianie byli skazani „na pożarcie”, jednak pokazali, że w piłkę gra potrafią i  jeszcze  będą się liczyć w lidze.

Przy odrobienie szczęścia Orlicz mógł wywieść komplet punktów z Nowin,  Mateusz Tumulec trafił w słupek, oprócz tego było jeszcze kilka okazji do strzelenia bramki. Gospodarze  też mięli swoje sytuację, ale świetnie w bramce spisywał się Adrian Sitek.

– Sprawiliśmy dzisiaj niespodziankę, bardzo się z tego cieszymy, wiadomo jak to w piłce, potrzeba troszkę szczęścia, dzisiaj to szczęście było po naszej stronie. Trzeba też podkreślić dobrą pracę bramkarza, Adrian Sitek rozegrał bardzo dobre spotkanie i bardzo nam pomógł, ale  tak naprawdę pomogliśmy sobie sami, bo chłopcy zostawili dużo zdrowia na boisku, aż miło się patrzyło na to, jak pracują, jak bardzo chcą, żebyśmy ten mecz wygrali. Nie udało się, zdobyliśmy punkt, ale wróciliśmy do Suchedniowa z podniesioną głową, wywalczyliśmy punkt na boisku lidera. Skoro z liderem można, to w meczu z Bodzentynem też będzie można i z Łysicą na pewno powalczymy o pełną pulę – powiedział po meczu Mariusz Arczewski, trener Orlicza Suchedniów.

– Mam nadzieje, że teraz już będzie lepiej, przed rundą może za mocne były wypowiedzi, że będziemy świeżością tej ligi, graliśmy fajną piłkę, natomiast to się nie przekładało na wyniki. Zmieniliśmy system pracy, zmieniliśmy swój kierunek, ważymy słowa, po prostu mocno pracujemy, wychodzimy w każdym meczu bić się o punkty i tak będzie do końca. Zostało cztery mecze, dwanaście punktów do podniesienia, będziemy się starali tych punktów ugrać jak najwięcej, bo przed nami zima, trzeba będzie mocno popracować i musimy zrobić wszystko, żeby Suchedniów nie spadł z tej ligi, bo to miasto i Ci ludzie po prostu zasługują na czwartą ligę – podkreśla trener Mariusz Arczewski.

GKS Nowiny – Orlicz Suchedniów 0:0

Orlicz: Adrian Sitek – Marcin Tacij, Adarian Niewczas, Łukasz Boleń, Paweł Jarząb (55. Mateusz Kokosza) –  Piotr Solnica, Piotr Grzejszczyk, Tomasz Staszewski, Mateusz Tumulec (90+1. Gerard Strzelec) –  Karol Świtowski, Tomasz Raczyński

W 14. kolejce spotkań Orlicz podejmował będzie u siebie Łysicę Bodzentyn, spotkanie odbędzie się w niedzielę, 27 października, o godz. 13.00.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zatrzymali w minioną sobotę dwóch 22-latków, podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania garażu, w którym...
Już po raz 24. ulicami Skarżyska-Kamiennej przeszła Procesja Zawierzenia z wizerunkiem Matki Bożej Ostrobramskiej. Obraz Patronki niosły służby mundurowe m.in harcerze, kolejarze, leśnicy, strażacy....
Jeszcze w tym roku ruszy budowa II etapu ul. Ponurego w Skarżysku-Kamiennej. We wtorek 12 listopada w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej przedstawiciele samorządu powiatu skarżyskiego - starosta Artur Berus,...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze