Nad zalewem w Mostkach biegali i maszerowali nocą

W piątek 30 sierpnia 2019, nad malowniczym zalewem Mostki odbył się  Nocny Bieg i Marsz z kijkami. Wydarzenie odbyło w ramach II Nocnego Maratonu Wokół Świętokrzyskich Zalewów Wodnych organizowanego przez Fundację Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Skarżyski Artur Berus.

Nocny Bieg i Marsz w Mostkach to pierwsza z trzech imprez, które są organizowane w ramach II Nocnego Maratonu Wokół Świętokrzyskich Zalewów Wodnych. Podobne biegi odbędą się w Wąchocku (13 września) i w Wilkowie (27 września). Każdy, kto weźmie udział w trzech biegach łącznie przebiegnie dystans maratonu. Po każdym z biegów zawodnicy otrzymują pamiątkowe medale, które złączone dadzą kontur Polski.

Organizatorem głównym II Nocnego Biegu i Marszu w Mostkach była: Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT, współorganizatorami  Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego,  Urząd Miasta i Gminy w Suchedniowie oraz Wiejski Dom Kultury w Mostkach.

Uczestnicy Nocnego Biegu mieli do pokonania dystans 13,5 km (pięć okrążeń zalewu), a Marszu z Kijami 8,1 km (trzy okrążenia). Zanim zawodnicy wyruszyli na trasę odbył się bieg dzieci, które miały do pokonania 100 metrów.

Imprezę uroczyście otworzył starosta skarżyski Artur Berus. Po wspólnej rozgrzewce, którą poprowadziła Magdalena Kusień-Kózka, wiceprezes Fundacji Promocji i Rozwoju Sportu Proland Sport, uczestnicy wyruszyli na trasę.

W biegu nocnym zwyciężył Andrzej Lachowski (Lacho Team),  drugie miejsce zajął Michał Kołomański (Mechanik i Przyjaciele), na trzecim uplasował się Tomasz Świerczyński (STS Skarżysko-Kamienna).

Szósty był Piotr Chmiel z Mostek (Czarnecki Run Team)

Wśród pań zwyciężyła Natalia Kuczera, druga była Anna Sadza, trzecia Marta Gajęcka.

W marszu z kijkami jako pierwszy linię mety przekroczył Piotr Sobczyk z Kielc, drugi był Jacek Tarnowski (Zabiegane Starachowice), trzeci Mariusz Olejarz z Kielc. W kategorii kobiet zwyciężyła Monika Luberska z Radomia, drugie miejsce zajęła Aneta Majkusiak (Radom), trzecie Magdalena Rudziejewska-Rudziewicz (Annapol).

W marszu z kijkami wzięła udział liczna grupa z Suchedniów-Naturalnie, szli też przedstawiciele Marsów z Madagaskaru ze Skarżyska.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

W czwartek 16 stycznia, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Towarowej 20 w Skarżysku -Kamiennej odbyło się spotkanie spotkanie autorskie z Grzegorzem...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, 18 lutego,  w Hotelu Promień w Skarżysku-Kamiennej odbyła się studniówka uczniów Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych.  Na balu bawiło się około 90 osób.   Zanim...
W sobotę, 18 stycznia, w Suchedniowie, odbyły się uroczystości patriotyczne poświęcone 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego 1863 r.  Obchody rozpoczęły mszą świętą w kościelne...
W niedzielę 26 stycznia 2020 roku, W Mostkach odbędzie się Puchar Powstańców Styczniowych w zawodach rowerowych MTB oraz biegach terenowych - Półmaratonie i Dyszce....
W czwartek 16 stycznia, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Towarowej 20 w Skarżysku -Kamiennej odbyło się spotkanie spotkanie autorskie z Grzegorzem...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze