Memoriał im. K. Wolińskiego: W biegu głównym pobiegło ponad stu uczestników

Damian Połeć z Rudy Śląskiej i Sabina Jarząbek z Daleszyc to zwycięzcy tegorocznego Memoriału im. Krzysztofa Wolińskiego, który odbył się w sobotę, 28 września. Najlepsi zawodnicy z powiatu skarżyskiego to Rafał Czarnecki i Lidia Czarnecka, którzy w biegu głównym zajęli drugie miejsca.

Organizatorem Memoriału było Skarżyskie Towarzystwo Sportowe, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku – Kamiennej oraz Urząd Miasta. Celem imprezy było uczczenie pamięci Krzysztofa Wolińskiego, znanego trenera, wychowawcy, który przez wiele lat trenował czołowych polskich zawodników w lekkiej atletyce w biegach średnich i długich oraz popularyzacja biegania oraz zdrowego stylu życia.

Tegoroczny Memoriał został podzielony na dwa dni,  w piątek biegały dzieci i młodzież. W sobotę odbył się bieg główny, w którym udział wzięło 110 zawodników i zawodniczek.   Gościem specjalnymi  była  żona Krzysztofa Wolińskiego Jolanta Wolińska.

Wśród panów zwyciężył Damian Połeć z Rudy Śląskiej, który pokonał trasę w czasie 0:33:31, drugi był Rafał Czarnecki z Bliżyna (Czarnecki Run Team) – cza 00:33:41, , trzecie miejsce zajął Michał Bąk (Chełmce) – 00:33:54.

W kategorii kobiet wygrała  Sabina Jarząbek  (Daleszyce)  00:37:42 , druga miejsce zajęłą  Lidia Czarnecka (Bliżyn, Czarnecki Run Team)- 00:39:41,  trzecia była Anna Gromadzka z Parszowa 00:41:26.

Najlepszym zawodnikiem z powiatu skarżyskiego był Rafał Czarnecki  z Bliżyna, drugi był Kamil Czarnecki (Skarżysko-Kamienna), trzeci Piotr Chmiel z Mostek.

Najlepszą zawodniczką z powiatu skarżyskiego okazała się Lidia Czarnecka z Bliżyna, druga była Monika Izbińska (Skarżysko), trzecie miejsce zajęła Barbara Przeworska z Łącznej.