Kompromitacja w Kielcach. Granat rozgromiony

Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał, w meczu lidera Korony II Kielce z trzecią drużyną w tabeli Granatem Skarżysko padło aż dziesięć bramek. Kielczanie rozgromili trójkolorowych 9:1. Spotkanie zostało rozegrano w niedzielę, 26 maja, w ramach 31 kolejki spotkań świętokrzyskiej IV ligi.

Zespół rezerw Korony jest głównym kandydatem  do awansu do III ligi, Granat to trzecia drużyna w tabeli, spotkanie miedzy tymi drużynami miało być hitem kolejki, niestety okazało się, że grali tylko gospodarze, którzy w składzie mieli świeżo upieczonych mistrzów Polski  (kilku zawodników z CLJ), to starczyło na strzelenie skarżyszczanom dziewięć bramek.

Kielczanie już po 12. minutach prowadzili  2:0 po dwóch bramkach Artura Piróga.  W 18.minucie  Dawid Szałas podwyższył na 3:0, wynik ten utrzymał się do przerwy, choć w pierwszej połowie do bramki Korony trafił Krzysztof Rzeszowski, ale jego bramka nie została uznana, sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

Pierwsza połowa nie wskazywała na pogrom skarżyskiej drużyny, egzekucja dokonała się w drugich 45 minutach.

Po wznowieniu gry gospodarze ruszyli do zmasowanych ataków na bramkę Granatu, czego efektem było sześć bramek, Granat odpowiedział tylko jedną.  Zaraz po wznowieniu gry  Michalskiego pokonał Artur Piróg (47 min.), w 54, minucie rzut karny na bramkę zamienił Piotr Pierzchała (54, z rzutu karnego). Kolejne bramki strzelali: Skrzecz (70), Sowiński (83), (90), D. Lisowski 87’. Granat odpowiedział tylko jednym trafieniem Tomasza Bartosiaka w 76 minucie.

-Przy takiej porażce to trudno mówić o czymkolwiek. Trudno wyciągać z takiego wyniku jakieś pozytywy. Jeszcze nigdy tyle nie przegrałem, myślę, że chłopaki też. Będzie nam na pewno ciężko się odbudować po takiej porażce na pozostałe spotkania, ale zrobimy wszystko, żeby takich klęsk nie ponieść w żadnych. Zagraliśmy słabe spotkanie, Na pocieszenie można powiedzieć, że ostatnie 10 minut mieliśmy dobre – powiedział po meczu Dominik Rokita, trener Granatu.

Za tydzień, 1 czerwca zespół Granatu podejmować będzie na własnym stadionie zespół Alitu Ożarów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00.  Wcześniej, 29 maja (środa) Granat zagrał półfinał Okręgowego Pucharu Polski ze Spartakusem Daleszyce.  Mecz odbędzie się w Daleszycach, o godzinie 17.00.

Korona II Kielce – Granat Skarżysko Kamienna 9:1 (3:0)

Bramki: Piróg 6 , 12 ,47, Szałas 18. Pierzchała 54 (k), Skrzecz 70. Sowiński 83 , 90 , D. Lisowski 87 – T. Bartosiak 76.

Granat: Michalski – Drożdżał, Szyszka, Dulak, Spadło – Wojna, Uciński, Głowaczewski, Bartosiak (78.Suwara) – Miller, Rzeszowski.