Karatecy SKSW Skarżysko przywieźli 35 medali z Radomska

W sobotę, 30 listopada, w hali sportowej w Radomsku odbył się  Ogólnopolski Turniej Karate Radomsko Cup 2019, który zgromadził 359 zawodników i zawodniczek z 27 klubów z całej Polski.Radomszczański turniej został rozegrany w dwóch odrębnych formułach według przepisów EKO – Formuła A (light kontakt i semi kontakt) oraz według pełnych przepisów japońskich – Formuła B (full kontakt  dla wszystkich kategorii wiekowych).

Walki systemem pucharowym, trwały jedną bądź cztery minuty w zależności od kategorii wiekowej i wagowej. Dla najlepszych przygotowano pamiątkowe medale i puchary. Dla większego wyjaśnienia  formuła EKO przedstawia się następująco: dzieci do lat 12 lekki kontakt bez kopnięć na nogi, a od 12 roku wzwyż semi kontakt z ograniczonymi technikami na głowę oraz druga formuła według przepisów japońskich, gdzie wszystkie możliwe techniki nożne i ręczne są dozwolone.

Zawodnicy z Zaborek-Team wzięli udział w obu formułach zdobywając łącznie 35 medali indywidualnych i ZAJMUJĄC PIERWSZE MIEJSCE DRUŻYNOWO, a Angelika Skorek uzyskała tytuł NAJLEPSZEJ ZAWODNICZKI TURNIEJU. To niepowtarzalny sukces osiągnięty  na tak mocnych zawodach.

Skarżyski Klub Sportów Walki był reprezentowało 18 zawodników. Wszyscy znaleźli się na miejscach punktowanych

MEDALE W FORMULE „A” ZDOBYLI:

Złote medale

 1. Albert Malik
 2. Nikola Pieniążek
 3. Zuzanna Wiśniewska
 4. Wiktoria Aleksandrowicz
 5. Anna Pieniążek
 6. Maja Oleksiak
 7. Szymon Zych

Srebrne medale zdobyli

 1. Borys Świerczyński
 2. Maja Świerczyńska
 3. Aleksandra Domagała
 4. Oliwia Fornal
 5. Tomasz Borei
 6. Julia Domagała

Brązowe medale zdobyli:

 1. Nadia Pieniążek
 2. Amelia Leszczyńska
 3. Antonina Pastuszko
 4. Angelika Skorek
 5. Wiktor Janus

 

MEDALE W FORMULE „B”FULL CONTAKT ZDOBYLI:

Złote medale

 1. Albert Malik
 2. Anna Pieniążek
 3. Zuzanna Wiśniewska
 4. Wiktoria Aleksandrowicz
 5. Wiktoria Sokół
 6. Borys Świerczyński
 7. Szymon Zych
 8. Angelika Skorek

Srebrne medale zdobyli

 1. Maja Świerczyńska
 2. Aleksandra Domagała
 3. Nikola Pieniążek
 4. Julia Domagała

Brązowe medale zdobyli:

 1. Amelia Leszczyńska
 2. Nadia Pieniążek
 3. Oliwia Fornal
 4. Tomasz Borei
 5. Krystian Żmijewski

To kolejny wielki dorobek Skarżyskiego Klubu Karate „Zaborek-Team”,zdobyty na kolejnym Prestiżowym Turnieju Karate Kyokushin.

Brakuje słów by określić jak bardzo jestem bardzo dumny i szczęśliwy  z sukcesu moich podopiecznych, powiedział sensei Zbigniew Zaborski.  Wszyscy spisali się na medal. Teraz przed nami kolejne wyzwanie  15 Grudnia – Rosja na zakończenie roku 2019. Potem egzamin na stopnie Kyu i odpoczywamy.

Wszystkich miłośników mocnych wrażeń, chcących trenować w najlepszym Klubie Sportów Walki (świadczą o tym wyniki sportowe uzyskiwane podczas zawodów), serdecznie  zapraszamy. Zapisy trwają cały rok. Trenują u nas całe rodziny. Każdego otaczamy przyjaźnią miłą i ciepłą atmosferą, a przede wszystkim profesjonalizmem.Zajęcia prowadzą najlepsi z najlepszych mistrzowie Polski, medaliści turniejów krajowych jak i międzynarodowych: senpai Bartłomiej Pająk, senpaj Jacek Pastuszko, senpai Monika Świerczyńska oraz sensei Zbigniew „Zaborek” Zaborski 4 Dan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, w restauracji Aramis w Skarżysku-Kamiennej odbył się bal studniówkowy Zespołu Szkół Samochodowo - Usługowych im. Władysława "Oseta" Wasilewskiego. Na balu bawiło się...
Wiesław Wydra 52-latek z Radoszyc (w sąsiednim powiecie koneckim) zmaga się z rakiem mózgu. Jedyną szansą jest nowoczesna terapia Optune. Miesięczny koszt to ponad...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze