Jarosław Kotwica wraca na trenerską ławkę, poprowadzi rezerwy Granatu

Drużyna rezerw Granatu Skarżysko rozpoczęła przygotowania do rundy rewanżowej B klasy. Pierwszy trening po przerwie zimowej odbył się w środę, 12 lutego, poprowadził go nowy szkoleniowiec Jarosław Kotwica. 

Jarosław Kotwica to wychowanek skarżyskiego Granatu, po zakończeniu kariery piłkarskiej wziął się za trenowanie. Szkolił zawodników w Granacie, Neptunie Końskie, Szydłowiance Szydłowiec, MKS Stąporków. Ostatnim jego klubem, który trenował był MKS Orlicz Suchedniów.

W rundzie jesiennej zespół rezerw Granatu prowadził trener Seweryn Dejworek, teraz zastąpi go Jarosław Kotwica.

– Nie ukrywam, że miałem dłuższy rozbrat i z piłką i z klubem. Dostałem propozycję objęcia drugiej drużyny Granatu, byłem zaskoczony. Przemyślałem temat, czy jest sens wracać. Postanowiłem spróbować, zobaczymy jak to będzie – powiedział trener Kotwica.

-W tej drużynie jest część chłopców, którzy już wyszli z określonego rocznika i nie mają gdzie kontynuować  treningów, część jest zapleczem pierwszej drużyny.  Nie ma żadnego nacisku ze strony klubu, żeby awansować klasę wyżej . To jest amatorska drużyna, ludzie którzy chcą grać, nie mają z tego żadnych apanaży finansowych, zresztą wydaje mi się że to jest logiczne, w tej klasie rozgrywkowej uczymy się, trenujemy, a jak ktoś będzie na tyle dobry to znajdzie sobie miejsce w wyższej klasie – podkreśla trener.

– Nie ma nacisku na awans, w sporcie nie wolno nic obiecać, bo to tylko sport , nikt nie zagwarantuje takiego czy takiego miejsca w tabeli. Miałem rozbrat z prowadzeniem zespołów, przyszedł czas, że uznałem, że są młodsi, może lepsi – niech się wykażą. Natomiast skoro dostałem taką propozycję, nie było nacisku na wynik, pomyślałem skoro jest możliwość popracowania bez presji to czemu nie spróbować, co wyjdzie czas pokaże – powiedział Jarosław Kotwica.

W pierwszych zajęciach wzięło udział 15 zawodników. Trening odbył się na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 13. Do sztabu szkoleniowego dołączył również Andrzej Jedlikowski, który będzie pełnił funkcję kierownika drużyny. W okresie przygotowawczym zespół rezerw zagra trzy mecze kontrolne.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Dyskutowali o bezpieczeństwie i ulgach podatkowych

W środę, 18 stycznia w sali  konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej odbyło się po raz kolejny  wspólne posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Skarżyskiego i Powiatowej Społecznej Rady ds....

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W ostatnim czasie policjantki ze Skarżyska Kamiennej spotkały się z najmłodszymi słuchaczami. Podczas wizyty w Publicznym Przedszkolu nr 3 oraz Publicznym Przedszkolu nr 2,...
Zatrzymaniem 24- latka zakończyła się wczorajsza kontrola, przeprowadzona w sąsiednich Kielcach przez wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze na mało uczęszczanej ulicy...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze