Jakub Bilski z pucharem Polski w kickboxingu

Jakub Bilski (UKS Relaks-II LO Skarżysko-Kamienna) potwierdza przynależność do czołówki kraju wśród młodych zawodników kickboxingu. Tym razem okazją ku temu była rywalizacja w Pucharze Polski Kadetów rozegranym 4 maja w podkrakowskiej gminie Siepraw. Rywalizacja toczyła się według przepisów formuły lightcontact a nasz reprezentant konkurował w kategorii -63 kg kadetów starszych.

 

Mając potencjalnych czterech przeciwników los sprawił, że w ćwierćfinale pierwszym rywalem Jakuba był Kacper Oziembała (QuickShot Kickboxing Częstochowa), z którym nigdy do tej pory nie miał przyjemności konfrontacji. Jak się okazało, nie sprostał on umiejętnościami naszemu zawodnikowi i przegrał w pierwszej rundzie przez przewagę techniczną.

W półfinale kolejnym rywalem był Szymon Oblaciński (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki PrimeWieliczka), który dał się już poznać Jakubowi podczas ostatnich Mistrzostw Polski w Węgrowie. Podobnie jak i tam, bezdyskusyjnie walka zakończyła się zwycięstwem skarżyszczanina pozwalającym na występ w finale, gdzie miało dojść do rewanżu z Mateuszem Kucharzem (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime Wieliczka) za przegrany grudniowy pojedynek w Śląskiej Lidze Kickboxingu.

W sumie byłaby to trzecie spotkanie tych zawodników, które miało rozstrzygnąć remisowy dotychczas bilans ich rywalizacji. Tak więc, zwiększona motywacja leżała po obu stronach. Obaj zawodnicy prezentują zgoła odmienne style walki. Przeciwnik Jakuba, technicznie wyszkolony bardziej pod kątem formuły pointfighting, nie potrafił wykorzystać swojego głównego atutu wyszkolenia czyli kopnięć i pod ciągłym bokserskim naporem przegrał z Jakubem jednogłośnym werdyktem sędziów.

Pucharowe zwycięstwo niewątpliwie plasuje Jakuba Bilskiego w czołówce swojej kategorii wagowo-wiekowej a następnym sprawdzianem będzie rozgrywany w dniach 8 i 9 czerwca w Bałtowie Puchar Polski w formule kick light.

Wyjazd do Sieprawia możliwy był dzięki realizowanej umowie dotyczącej „Programu rozwoju sportu w mieście”.

Opr. Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, 24 sierpnia, odbędzie się Powiatowy Marszobieg Letni. Tym razem zapraszamy Państwa na 10-kilometrową trasę szlakiem niebieskim z Michniowa do Suchedniowskiego Ośrodka „Kuźnica”. Wymarsz...
Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej oferuje mieszkańcom powiatu skarżyskiego profilaktyczne, bezpłatne badania kolonoskopowe wraz ze znieczuleniem oraz konsultacją gastroenterologiczną. Szpital jest bowiem partnerem...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze