III Ogólnopolski Turniej Piłki Halowej w Suchedniowie za nami

Już po raz trzeci MKS Orlicz Suchedniów zorganizował Ogólnopolski Turniej Piłki Halowej dla chłopców z rocznika 2006 i młodszych. Do turnieju przystąpiło 12 zespołów z Kielc, Klimontowa, Białogonu, Radomia, Nowin, Miedzianej Góry, Szydłowca i Suchedniowa. Po całym dniu sportowej rywalizacji zwycięzcą stała drużyna Junior Radom, która w finale pokonała GKS Nowiny 2:0. W meczu o trzecie miejsce Orlik Radom pokonał Orlęta I Kielce 3:1.

W turnieju udział wzięły takie drużyny jak: MKS Orlicz Suchedniów (dwie drużyny), Orlęta Kielce (dwie drużyny), Polonia Białogon (dwie drużyny), Klimontowianka Klimontów, Wicher Miedziana Góra, UKS Orlik Radom, Junior Radom, Akademia Piłkarska Szydłowiec , GKS Nowiny.

Turniej uroczyście otworzył burmistrz Suchedniowa Cezary Błach. Gospodarze MKS Orlicz Suchedniów wystawił dwie drużyny, które uplasowały się na 6 i 7 miejscu.

Turniej wygrała drużyna Juniora Radom przed GKS Nowiny i UKS Orlik Radom. Najlepszym strzelcem turnieju został Dawid Konopka z drużyny Juniora Radom, najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Pietrzyk z drużyny UKS Orlik Radom oraz najlepszym bramkarzem turnieju został Filip Gbiorczyk z drużyny MKS Orlicz I Suchedniów.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale, drużyny z pierwszych czterech miejsc – okazałe puchary.

Wyniki drużyny MKS Orlicz I Suchedniów

MKS Orlicz I – Klimontowianka Klimontów 0:0, MKS Orlicz I – Orlik Radom 0:0 MKS Orlicz I – Orlęta I Kielce 0:1 MKS Orlicz I – Wicher Miedziana Góra 3:1 (Miłosz Szarek, Jakub Przeworski, Szymon Turski), MKS Orlicz I Suchedniów – Polonia I Białogon 1:0 ( Miłosz Szarek). Mecz o miejsce 5-6 MKS Orlicz I Suchedniów – Polonia II Białogon 0:0 (k 0:2).

Orlicz I : Filip Gbiorczyk, Krzysztof Badziński, Szymon Turski, Jakub Przeworski, Sebastian Miernik, Oliwier Dziwoń, Miłosz Szarek, Norbert Kwaśniewski, Aren Ghazaryan oraz Mateusz Mirek.

Wyniki drużyny MKS Orlicz II Suchedniów

MKS Orlicz II Suchedniów – Orlęta II Kielce 1:0 (Dawid Gołąb), MKS Orlicz II Suchedniów – Junior Radom 0:1, MKS Orlicz II Suchedniów – Akademia Piłkarska Szydłowiec 0:0, MKS Orlicz II Suchedniów – Polonia II Białogon 0:1, MKS Orlicz II Suchedniów – GKS Nowiny 0:0. Mecz o miejsce 7-8 MKS Orlicz II Suchedniów – Polonia I Białogon 0:0 (k 1:3)

Orlicz II : Antoni Gryz, Karen Ghazaryan, Karol Miernik, Wojtek Wierzbiński, Dawid Gołąb, Filip Skowron, Filip Obarski, Daniel Krawiec, Piotr Tusznio