Chłopcy w Zespołu Szkół Technicznych mistrzami Skarżyska w siatkówce

W środę, 13 listopada, w hali sportowej I LO im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej rozegrano mistrzostwa Skarżyska szkół ponadpodstawowych w piłce siatkowej chłopców. Był to ostatni turniej z cyklu współzawodnictwa  sportowego o puchar starosty skarżyskiego.  Tytuł mistrzowski zdobyła  reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych, która w finale pokonała Zespołu Szkół Ekonomicznych 2:0. W meczu o trzecie miejsce  reprezentacja II LO im. Adama Mickiewicza pokonał Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych  2:0.

W mistrzostwach chłopców w piłce siatkowej wzięły udział reprezentacje wszystkich szkół średnich z terenu Skarżyska-Kamiennej (I LO, II LO, ZSE, ZSTM, ZST  i ZSSU).

. W grupie A zagrały ZSTM, I LO i ZSE, w grupie B znalazły się: ZST, ZSUi II LO.  W meczach grupy A  Zespół Szkół Transportowo Mechatronicznych pokonał I LO im. J. Słowackiego 2:1, Zespół Szkół Ekonomicznych wygrał z I LO 2:0 i z ZSTM 2:1. W grupie B Zespół Szkół Technicznych pokonał Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych 2:0 i II LO im. A.Mickiewicza 2:1, II LO wygrało z ZSSU 2:0.
Z grupa A awans do półfinałów uzyskały Zespół Szkół Ekonomicznych i Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych. Z grupy B :Zespół Szkół Technicznych i II LO im. A. Mickiewicza.

Drużyny, które zajęły trzecie miejsca w grupie zagrały mecz o miejsca 5-6. I LO im. J.Słowackiego pokonało Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych 2:0.

W pierwszym meczu półfinałowym, którego stawką był awans do finału   Zespół Szkół Ekonomicznych wygrał II reprezentacja „Mickiewicza” 2:0, Drugim finalistą została ekipa  Zespołu Szkół Technicznych,która pokonała Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych 2:0.

W meczu o trzecie miejsce, reprezentacja   „Mickiewicza” pokonała drużynę „Mechatronika” 2:0. Mistrzem Skarżyska Szkół Ponadpodstawowych  w Piłce Siatkowej chłopców  została reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych, która w finale pokonała Zespół Szkół Ekonomicznych 2:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Bartłomiej  Kępas (Zespół Szkół Technicznych)

Zespół Szkół Technicznych zagrał w składzie: Łukasz Ungiera, Kamil Przytocki, Damian Andrejas, Wiktor Osóbka, Bartłomiej Kępas, Damian Bilski, Kacper Adamczyk, Patryk Derlatka, Wiktor Kałuzyński, Mateusz Mosiołek, Wiktor Piętowski. Opiekun: Jacek Szymański