Albert Malik najlepszym zawodnikiem turnieju. SKSW „Kyokushin-Karate ZABOREK – TEAM” drugą drużyną na Tataria CUP 2019

08 czerwca 2019  w sobotę  w hali sportowej w Nowej Sarzynie koło Leżajska  odbył się VII Międzynarodowy  Turniej Karate Kyokushin Polish Karate Tournament Tataria CUP 2019, który zgromadził ponad 200 zawodników i zawodniczek z 20 klubów z całej Polski oraz z czterech Państw Europy w tym z Łotwy, Litwy, Ukrainy i Rumuni. Zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team w ilości 13 zawodników brali udział w tych zawodach i zdobyli 14 medali w tym 8 złotych, 2 srebrne medale i 4 brązowe medale oraz SREBRNY MEDAL DRUŻYNOWY, a także Albert Malik zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju. To ogromny sukces klubu.

Kolejny wielki sukces klubu Zaborek-Team,zdobyty na Międzynarodowym turnieju karate kyokushin. Turniej ten odbywał się w dwóch formułach w formule kata,  i formule kumite semi kontakt. Skarżyski Klub Sportów Walki Kyokushin-karate Zaborek-Team wziął udział we wszystkich konkurencjach.

Pierwszą konkurencją była konkurencja kata, czyli układu kopnięć uderzeń połączonych w wymagany schemat. W tej  konkurencji startował Albert Malik, który nie miał sobie równych w swojej kategorii, wygrywając wszystkie trzy tury, zdobywając złoty medal.Jest to ogromny sukces tak młodego zawodnika, który w ubiegłym tygodniu w Ostrowi Mazowieckiej w  tej samej kategorii kata, lecz z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami zdobył trzecie miejsce.

Albert Malik także nie miał sobie równych w kategorii kumite, wygrał wszystkie swoje walki przed czasem, zdobywając zdaniem wszystkich sędziów miano Najlepszego zawodnika Turnieju.W walce finałowej po raz kolejny trafił na swojego kolegę klubowego Szymona Zycha z którym dopiero po dogrywce zdaniem wszystkich sędziów był lepszy i wygrała całą swoją kategorię, a Szymon Zych musiał zadowolić się drugim miejscem.

Nie zawiedli faworyci Skarżyskiego Klubu Sportów walki jak, Wiktoria Aleksandrowicz, Angelika Skorek, Świerczyńska Maja, Świerczyński Borys, Wiśniewska Zuzanna którzy nie dali szans swoim przeciwnikom zdobywając złote medale. Wszyscy zawodnicy klubu zdobyli medale nikt nie został bez medalu. Bardzo trudno drogę do podium miała Oliwia Fornal, przygotowująca się do Mistrzostw Europy, które odbędą się 27 czerwca w Pradze, albowiem już w pierwszej walce trafiła na bardzo utytułowaną zawodniczkę z Łotwy i stosunkiem głosów 3 do dwóch po ciężkiej dogrywce przeszła do półfinału.

W półfinale trafiła jednak na jeszcze lepszą zawodniczkę z Rumunii , która była cięższa od Oliwii o prawie 20 kg i po dogrywce Oliwia musiała ulec Rumunce Teodorescu Bianka. W związku z tym o trzecie miejsce na podium stoczyła walkę z zawodniczką Lechoszest Aleksandrą z GKKK , która pokonała bez żadnego problemu przed czasem, bowiem ta zawodniczka była wagowo taka sama jak Oliwia Fornal. Wspaniały sukces odniosła debiutantka, która z zawodów na zawody robi wielkie postępy mowa tu o Oliwii Milaszkiewicz, która trenując zaledwie pól roku wygrała swoją kategorię wagową i wiekowa na tym turnieju pokonując bardziej doświadczone koleżanki także z klubu.

Jestem bardzo dumny i bardzo szczęśliwy  z postaw ymoich podopiecznych, powiedział po powrocie z sensei Zbigniew Zaborski po raz kolejny udowodnili, że są mocno przygotowani i wspaniale prezentują klub na turniejach krajowych ogólnopolskich i międzynarodowych.

Dziękuję bardzo zawodnikom za ich cudowną postawę na macie. Dziękuję rodzicom za opiekę i wyrażenie zgody na udział ich dzieci w zawodach.

Nasz najbliższe plany to wyjazd 15 czerwca na Międzynarodowy Turniej Karate do Limanowej, będzie to ostatni start zawodników naszego klubu przed wakacjami po za wyjazdem z Oliwią Fornal\na Mistrzostwa Europy do Pragi.