26. medali Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate”

11 maja  2019  w sobotę  w Integracyjnym Centrum Sportu i rekreacji w Józefowie odbywał się XX Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Burmistrza Józefowa, który zgromadził 502 zawodników z 40 klubów z całej Polski oraz trzech klubów z zagranicy w tym z Rosji i dwóch klubów z Łotwy. Zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team w ilości 26 zawodników brali udział w tych zawodach i zdobyli 26 medali w tym 9 złotych, 8 srebrnych i 9 brązowych medali oraz SREBRNY MEDAL DRUŻYNOWY. To wielki sukces na tak wielkim turnieju.

Złote medale zdobyli:

 1. Angelika Skorek
 2. Wiktoria Aleksandrowicz
 3. Nadia Pieniążek
 4. Albert Malik
 5. Zuzanna Wiśniewska
 6. Ania Pieniążek
 7. Maja Oleksiak
 8. Oliwia Milaszkiewicz
 9. Mikołaj Garbacz

Srebrne medale zdobyli:

 1. Antonina Pastuszko
 2. Nikola Pieniążek
 3. Maja Świerczyńska
 4. Dominika Garbacz
 5. Maciej Garbacz
 6. Mateusz Fornal
 7. Amelia Leszczyńska
 8. Borys Świerczyński

Brązowe medale zdobyli:

 1. Wiktor Janus
 2. Wojciech Chłopek
 3. Wiktoria Sokół
 4. Szymon Zych
 5. Julia Domagała
 6. Aleksandra Domagała
 7. Maciej Kątek
 8. Oliwia Fornal
 9. Monika Świerczyńska

Drużynowo:

 1. KSW „Bushi” Józefów
 2. SKSW „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team Skarżysko-Kamienna
 3. KSW Zielonka

-Kolejny ogromny sukces klubu Zaborek-Team zdobyty na międzynarodowych zawodach karate kyokushin. Turniej ten odbywał się w formule semi kontakt, która to formuła bardzo odpowiada naszym zawodnikom, ponieważ pod takim katem są szkoleni, a nawet pod katem formuły full kontaktowej. Turniej ten odbywał się w dwóch formach w formie kata i formie kumite – mówi Zbigniew Zaborski.

 

-Na wielką uwagę zasługuje występ naszego najbardziej utalentowanego zawodnika Alberta Malika, który na tych zawodach zdobył aż trzy medale. Brązowy medal w kategorii kata, złoty medal w kategorii kumite i tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Zdobycie takiego miana przy udziale ponad 500 zawodników w tym zawodników z zagranicy to nie lada wyczyn – podkreśla trener skarżyskich karateków.

–  W zawodach tych wzięło udział kilku debiutantów naszego klubu jak: Oliwia Milaszkiewicz, która zdobyła złoty medal, Wojtek Chłopek brązowy medal i nasza najmłodsza niespełna 6 letnia uczestniczka turnieju Amelka Leszczyńska, która zdobyła srebrny medal. Bardzo ciężkie walki toczyła nasza kadrowiczka Oliwia Fornal, która ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu. Wszyscy zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki pokazali, że są mocno przygotowani do takiego turnieju w dowód czego faktem stało się, że klub uplasował się na drugim miejscu drużynowo zostawiając ponad 40 klubów za sobą, ulegając jedynie gospodarzom turnieju, którzy zgłosili bardzo mocną i liczną ekipę około 60 osób – relacjonuje sensei Zbigniew Zaborski.

-Jestem bardzo dumny i bardzo szczęśliwy  z postawy moich podopiecznych, powiedział po powrocie  sensei Zbigniew Zaborski. To przecudne talenty, wspaniali rodzice, cudowni ludzie. Dziękuję bardzo zawodnikom za ich cudowną postawę na macie. Dziękuję rodzicom za opiekę i wyrażenie zgody na udział ich dzieci w tak mocno obstawionych zawodach – dodaje

Nasz najbliższe plany to wyjazd 18 maja na turniej karate do Wojnicza koło Tarnowa.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Pochodząca z miasta nad Kamienną, 61-latka wpadła w sidła zastawione przez zuchwałego oszusta. Stary, doskonale znany sposób działania sprawcy, po raz kolejny okazał się niezwykle...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze