12. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

W sobotę, 11 stycznia, odbyła się 12. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. Kibice z całej Polski tradycyjnie rozpoczęli udział w pielgrzymce od uroczystej mszy świętej. W spotkaniu wzięli również udział kibice Granatu Skarżysko.

Mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył  arcybiskup Andrzeja Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Na zakończenie nabożeństwa kapłani poświęcili tradycyjne barwy klubowe i transparenty patriotyczne.

–  Z roku na rok coraz większa liczba ludzi w klubowych szalikach przybywa zimą na Jasną Górę, gdzie bije serce Narodu, nie tylko na chwilę modlitwy, ale również po to by poczuć wspólnotę ruchu kibicowskiego – mówi Łukasz Gruszczyński, kibic skarżyskiego Granatu.

– W minionym roku, na przekór wielu, jeszcze bardziej wzmocniły się budujące tą wspólnotę więzy. Kolejne szykany, zakazy, stosowany wobec kibiców język pogardy, oskarżenia o wszystko co najgorsze, kreowanie na wroga publicznego numer jeden, nie złamały środowiska kibiców. Co więcej, mam nadzieję, że stadiony już na stałe, staną się w Polsce nie tylko arenami rozgrywek sportowych ale również strefą wyrażania naszego patriotyzmu i wolnego słowa – podkreśla Łukasz Gruszczyński, uczestnik pielgrzymki.

– Pomijając sprawy religijne, uważam że każdy kibic, bez względu na poziom zaawansowania swojej wiary lub jej chroniczny brak, powinien choć raz w życiu wziąć udział w tej kibicowskiej pielgrzymce. To budujące uczucie być tam w swoich barwach, na które wszyscy patrzą z podziwem i szacunkiem, gdzie wraz z innymi ekipami z całego kraju, zbieramy się w obronie bliskich nam wartości – zaznacza.

– Czuć tu było ducha,jakiegoś, nie wiem, może państwa podziemnego, trochę innej Polski w jakiej chcielibyśmy wszyscy żyć, pięknej, sprawiedliwej, dumnej że swoich korzeni, gdzie patriotyzm i duma z bycia tym kim jesteśmy jest cnotą. Polecam wam i każdemu z osobna by już za rok przybył na Jasną Górę i poczuł ten niepowtarzalny klimat gdzie panuje szacunek do drugiego człowieka który nosi inne barwy niż my. Na pewno dzielą nas barwy klubowe ale łączy patriotyzm. Słowa Bóg-Honor-Ojczyzna są dla nas wiodące i będziemy im wierni po życia kres – powiedział Łukasz Gruszczyński. .

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę 18 stycznia  w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyły się przesłuchania rejonowe XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek - Włoszczowa 2020. W przeglądzie...
Najbliższe 3 miesiące w więziennej celi decyzją kieleckiego sądu spędzi 41- letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna został zatrzymany w piątek przez kryminalnych z Komisariatu Policji...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze