Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego

W piątek, 5 października, prezydent miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Kronig ogłosił oficjalne wyniki Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Do realizacji trafią cztery inwestycje zgłoszone przez mieszkańców, które uzyskały najwięcej głosów. W głosowaniu brało udział 13. projektów. 

Procedurę Budżetu Obywatelskiego po raz pierwszy uruchomiono w Skarżysku-Kamiennej w 2016 roku. W  bieżącej  edycji BO zgłoszono 16 wniosków z czego 13 walczyło o realizację.
W tym roku wartość zadania została podniesiona do 100 tys. złotych. W głosowaniu, które trwało od 17 do 30 września, padł rekord frekwencji, głos oddało 6.634 osoby, to ponad 2500 osób więcej niż w ubiegłym roku. Głosowanie odbywało się tradycyjnie (w Urzędzie Miasta) oraz internetowo, ten sposób wybrała większość mieszkańców (6.310 osób).
Każdy uprawniony do głosowania mieszkaniec miasta mógł wskazać jedną z propozycji. Największym poparciem mieszkańców cieszył się projekt budowy na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 boiska o naturalnej nawierzchni do gry w piłkę nożną. Projekt zgłoszony przez Szkołę zwyciężył z poparciem blisko 25% głosujących, na boisko przy „Siódemce” głosowało 1597 osób.

– Bardzo się cieszymy, że to właśnie nasz projekt uzyskał największe poparcie. Włożyliśmy dużo pracy w promocję naszego projektu, cała społeczność szkolna i nie tylko zaangażowana była w kampanie, liczył  się każdy głos. Mieliśmy nadzieję, że znajdziemy się w pierwszej „czwórce”, ale że będziemy na pierwszym miejscu z taką ilością głosów nikt się nie spodziewał – powiedział Rafał Sokołowski, nauczyciel WF w Szkole Podstawowej nr 7.

Na drugim miejscu w głosowaniu znalazło się wykonanie nawierzchni bitumicznej ul. Chałubińskiego (11,8% – 783 głosów). Kolejnym projektem z największym poparciem mieszkańców jest budowa boiska wielofunkcyjnego na terenie Szkoły Podstawowej nr 9  (10,85% – 720 głosów).

Czwarte miejsce w głosowaniu  uzyskał projekt pod nazwą „Bór bezpiecznie i zdrowo” IV – doposażenie miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku w elementy małej architektury, oświetlenie oraz „Ścieżkę zdrowia” z czterema stacjami wraz z urządzeniami towarzyszącymi”  (10,39% – 689 głosów).

Zwycięskie projekty zrealizowane zostaną w 2019 roku

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze