Zmiana organizacji ruchu na skarżyskim odcinku budowanej drogi S7

Z uwagi na wzmożone natężenie ruchu w piątek przed weekendem, z myślą o kierowcach, wykonawca już w nocy z 3 na 4 października dokonał zmian w organizacji ruchu na początkowym fragmencie budowanego odcinka drogi ekspresowej S7 granica województwa świętokrzyskiego – Skarżysko-Kamienna.

Dzięki tymczasowemu przełożeniu ruchu, kierowcy korzystają z pierwszych 300 metrów nowej jezdni budowanej drogi ekspresowej. Przełożenie ruchu było konieczne przed kontynuacją robót na połączeniu odcinków S7 istniejącego szydłowieckiego i budowanego skarżyskiego. Zgodnie z nowym tymczasowym oznakowaniem jadąc od Warszawy w stronę Kielc drogą ekspresową S7 na końcu istniejącego odcinka Radom – granica województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego zjeżdżamy na nową prawą jezdnię budowanego skarżyskiego odcinka S7, a następnie tymczasowym łącznikiem na jezdnię lewą i kolejnym łącznikiem na drogę krajową nr 7 w stronę Skarżyska. Ruch w miejscu zmienionej organizacji odbywa się jedną jezdnią w obu kierunkach.

Wykonawca inwestycji, Budimex SA, zapowiedział, że przy sprzyjających warunkach pogodowych postara się zapewnić przejezdność ciągu głównego S7 do końca roku, mimo iż kontrakt zgodnie z umową kończy się w maju 2020. Aktualnie na ciągu głównym blisko 8-kilometrowego odcinka S7 ułożona została podbudowa bitumiczna i przedostatnia warstwa nawierzchni w około 85-procentach, a ostatnia warstwa SMA na odcinkach stanowiących około 35 procent długości trasy. Obiekty mostowe zaawansowane są w około 80-procentach. Na siedmiu ułożony został asfalt twardolany.

Źródło: GDDKiA Kielce

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnim akcentem rundy jesiennej czwartoligowych piłkarzy Granatu Skarżysko było spotkanie przed własną publicznością  z liderem ŁKS-em Probudex Łagów. Mecz zakończył się podziałem punktów po...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze