Zmiana organizacji ruchu na skarżyskim odcinku budowanej drogi S7

Z uwagi na wzmożone natężenie ruchu w piątek przed weekendem, z myślą o kierowcach, wykonawca już w nocy z 3 na 4 października dokonał zmian w organizacji ruchu na początkowym fragmencie budowanego odcinka drogi ekspresowej S7 granica województwa świętokrzyskiego – Skarżysko-Kamienna.

Dzięki tymczasowemu przełożeniu ruchu, kierowcy korzystają z pierwszych 300 metrów nowej jezdni budowanej drogi ekspresowej. Przełożenie ruchu było konieczne przed kontynuacją robót na połączeniu odcinków S7 istniejącego szydłowieckiego i budowanego skarżyskiego. Zgodnie z nowym tymczasowym oznakowaniem jadąc od Warszawy w stronę Kielc drogą ekspresową S7 na końcu istniejącego odcinka Radom – granica województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego zjeżdżamy na nową prawą jezdnię budowanego skarżyskiego odcinka S7, a następnie tymczasowym łącznikiem na jezdnię lewą i kolejnym łącznikiem na drogę krajową nr 7 w stronę Skarżyska. Ruch w miejscu zmienionej organizacji odbywa się jedną jezdnią w obu kierunkach.

Wykonawca inwestycji, Budimex SA, zapowiedział, że przy sprzyjających warunkach pogodowych postara się zapewnić przejezdność ciągu głównego S7 do końca roku, mimo iż kontrakt zgodnie z umową kończy się w maju 2020. Aktualnie na ciągu głównym blisko 8-kilometrowego odcinka S7 ułożona została podbudowa bitumiczna i przedostatnia warstwa nawierzchni w około 85-procentach, a ostatnia warstwa SMA na odcinkach stanowiących około 35 procent długości trasy. Obiekty mostowe zaawansowane są w około 80-procentach. Na siedmiu ułożony został asfalt twardolany.

Źródło: GDDKiA Kielce

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Pochodząca z miasta nad Kamienną, 61-latka wpadła w sidła zastawione przez zuchwałego oszusta. Stary, doskonale znany sposób działania sprawcy, po raz kolejny okazał się niezwykle...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze