„Złote i Diamentowe Gody”. Wspólnie przeżyli 50 i 60 lat

W piątek, 11 października, Patio Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej 11 par małżeńskich ze Skarżyska-Kamiennej z okazji „Złotych Godów” odznaczonych zostało medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Dwie pary otrzymało medale z okazji 60-lecia pożycia małżeńskiego. Odznaczenia nadał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Wszystkich Jubilatów oraz zaproszonych gości przywitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Dorota Chołuj.

-Dostojni Jubilaci, minęło kilkadziesiąt lat od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość i szacunek. Przyrzeczenie to składaliście z ufnością, że nie zawiedziecie się na sobie, że będziecie dzielić razem chwile dobre i złe, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością. Wszystkie przeżycia radości i smutki troski obowiązki związały Was jeszcze bardziej. Teraz możecie podsumować swoje wysiłki i stwierdzić, że nie poszły one na marne, że daliście z siebie wiele rodzinie, państwu i społeczeństwu – mówiła Dorota Chołuj, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego

– Państwo i społeczeństwo zainteresowane jest tym, by w swej społeczności, obok ludzi młodych i czynnych zawodowo dostrzegać tych, którzy swoim postępowaniem przyczynili się do trwałości małżeństwa i rodziny. Za trud i poświęcenie na pewno wdzięczne są Wam dziś wasze dzieci, a Urząd Miasta w Skarżysku – Kamiennej w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa  i rodziny wystąpił do prezydenta RP o wyróżnienie was poprzez odznaczenie medalami za długoletnie pożycie małżeńskie – podkreślała Dorota Chołuj.

– Trwacie państwo przy sobie od wielu lat, we wzajemnej miłości, szacunku i zrozumienia. Składając przed laty przysięgę małżeńską rozpoczęliście żmudna pracę nad budową nowej rodziny, która powiększała się, gdy na świecie pojawiały się wasze dzieci, a następnie wnuki. To wy jesteście dla nich wzorem szczęśliwego i trwałego związku – mówił Konrad Kronig.

-Jesteście przykładem, że pomimo pojawiających się trudności i problemów należy wspólnie dźwigać bagaż codziennych doświadczeń. Wzajemnie się wspierać, dzielić każą radością, ale też i każdym smutkiem. Patrzymy dzisiaj na państwa z podziwem i pełnym uznaniem, jestem przekonany, że świętowany dziś jubileusz jest powodem do dumy i mama nadzieję, że z satysfakcją patrzycie na owoce swojego związki małżeńskiego. Dochowaliście złożonej przysięgi, wywiązaliście się z obowiązku wobec siebie i nadal jesteście gotowi spieszyć nawzajem z pomocą i wsparciem, a do tego nadal otaczacie miłością i troską kolejne pokolenia, które pojawiają się w założonej przez was rodzinie – podkreślał prezydent miasta.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie (za 50-lecie)

Wanda i Wiesław Bilscy, Zofia i Sławomir Filipek Zdzisława i Józef Greszta, Teresa i Wiesław Jaworscy, Barbara i Grzegorz Komorowscy, Lucja i Czesław Leśniewscy, Zuzanna i Stanisław Młodniccy, Lila i Zbigniew Paciorek, Alicja i Henryk Płusa, Barbara i Andrzej Posobkiewicz, Krystyna i Tadeusz Stępień, Bożenna i Tadeusz Ślusarczyk, Marianna i Marian Szafraniec, Kazimiera i Stefan Witkowscy, Wincentyna i Adam Zioło/

Podczas uroczystości medale odebrało 11 z 15 par, którym zostały przyznane przez  Prezydenta RP.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie (za 50-lecie)  otrzymali:

 • Wanda i Wiesław Bilscy
 • Zofia i Sławomir Filipek
 • Zdzisława i Józef Greszta
 • Teresa i Wiesław Jaworscy
 • Lucja i Czesław Leśniewscy
 • Zuzanna i Stanisław Młodniccy
 • Lila i Zbigniew Paciorek
 • Krystyna i Tadeusz Stępień
 • Marianna i Marian Szafraniec
 • Kazimiera i Stefan Witkowscy
 • Wincentyna i Adam Zioło

Prezydent miasta w trakcie uroczystości uhonorował również pary świętujące 60-lecie małżeństwa, które już wcześniej wyróżnione zostały Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Są to Państwo:

 • Helena i Tadeusz Kowalik
 • Józefa i Kazimierz Załęccy

W części artystycznej  wystąpiły „Perły z Lamusa”. Po występach artystycznych wszystkim jubilatom złożono życzenia oraz gratulacje przy lampce szampana za długoletnie pożycie małżeńskie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Pochodząca z miasta nad Kamienną, 61-latka wpadła w sidła zastawione przez zuchwałego oszusta. Stary, doskonale znany sposób działania sprawcy, po raz kolejny okazał się niezwykle...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze