Niezwykła pomoc niezwykłemu człowiekowi. Warto było…

Nie ma w Suchedniowie osoby, która nie znalazłaby nazwiska Zdzisława Włodarczyka. Każdy doskonale wie, kim jest  i ile zrobił dla kilku pokoleń mieszkańców  miasta Suchedniów!

Działacz sportowy, trener, spiker, wychowawca, Zdzisław Włodarczyk, przygodę ze sportem zaczął od lekkoatletyki,później był piłka nożna. Po zakończeniu kariery został trenerem i  działaczem. Od lat  jest związany z Orliczem Suchedniów. Popularny „Zdzichu” nie do końca zawiesił „buty” na kołku. Mimo upływu lat nadal ciągnie go na lekkoatletyczne bieżnie. Z powodzeniem  startuje w zawodach przeznaczonych dla weteranów.  Zdzisław Włodarczyk na ostatnich mistrzostwach świata w Toruniu doznał kontuzji, nie mógł wystartować, kolejną imprezą o randze międzynarodowej będą mistrzostwa Europy  w Wenecji, we wrześniu. Aby tam pojechać potrzeba dużo środków finansowych, które znacznie przekraczają możliwości finansowanie naszego weterana z pomocą ruszyła Katarzyna Pająk, która z pomocą przyjaciół pomogła zebrać znaczną sumę pieniędzy. Złożyła na stronie pomagam.pl akcję zbierania pieniędzy na wyjazd pana Zdzisława do Włoch. Celem akcji było zebranie 5 tysięcy złotych, już po kilku dniach na koncie było 7 tysięcy złotych. Wynik końcowy to ponad 10 tysięcy złotych.

– Pomysł założenia zbiórki zrodził się tuż po Mistrzostwach Świata w Toruniu, gdzie Pan Zdzisław nieszczęśliwie doznał kontuzji. Pomyślałam … może z następnych przywiezie medal. Jednak nadchodzące MŚ odbędą się w Calgary w Kanadzie,  będzie to trudne do zorganizowania. Ale .. Przecież są niebawem Mistrzostwa Europy Masters w Wenecji. Tutaj musi pojechać – pomyślałam – zaznacza Katarzyna Pająk.

– Założyłam zbiórkę, w trzy dni uzbierała się deklarowana suma a wpłaty wciąż się pojawiały. Pisali do mnie – Przedłuż zbiórkę. pomyślałam – TAK! Działam dalej! Gdy wpłaty przekroczyły 7 tysięcy zadzwoniłam do kolegi z Warszawy – Tak bardzo marzę o „dyszce” dla Naszego Zdzicha. Na co On odpowiedział –  Kasiu, kto jak nie Ty?! Marzenia się spełniają.”Po czym zrobił przelew na 1000 zł. i napisał – niech ten Pan zdobywa medale do końca życia! Widzę ile dla Was znaczy – mówi założycielka akcji.

– W międzyczasie do akcji przyłączyli się wielcy sportowcy- reprezentanci Polski. Mój serdeczny przyjaciel Marcin Prus, który napisał: „Sport nie jedno ma imię, jedno z nich to Zdzisiu!”.  Sebastian Chmara, gdy usłyszał o Panu Zdzisławie zadzwonił do mnie i powiedział: zrobię wszystko, żeby pomóc spełnić jego marzenie – mówi Katarzyna Pająk.

– Dziękuję wielkim sportowcom- reprezentantom Polski: mojemu przyjacielowi Marcinowi Prusowi, Arturowi Siódmiakowi, Karolowi Bieleckiemu, Sebastianowi Chmarze i Benkowi- Robertowi Szczerbaniukow – dodaje.

– Przez ten cały tydzień chyba każdy z nas nabrał wiary w drugiego człowieka! Zsolidaryzowaliśmy się wszyscy! To przepiękne! Dziękuję Wam za to z całego serca! Nie mieszkam już od kilku lat w Suchedniowie ale za każdym razem, gdy tam jestem, odwiedzam Pana Zdzisława. Dużo mi dają te spotkania. On też jest „moim ukochanym Panem Zdziśkiem” – zaznacza Katarzyna Pająk.

Pan Zdzisław zabierze na mistrzostwa przyjaciół weteranów

-Odzew akcji założonej przez Katarzynę Pająk był bardzo pozytywny. Zebrano bardzo dużą kwotę, którą będę dysponował dowolnie. Bardzo dziękuje wszystkim za wsparcie.  Teraz nie wypada mi nic innego, jak pojechać na mistrzostwa. Wpadłem na pomysł, żeby wspomóc też swoich przyjaciół Czesię Stępniewską i Grzegorza Mirkowskiego i razem pojechać na te mistrzostwa – powiedział Zdzisław Włodarczyk.

 Podziękowania za wsparcie

– Jest spora ilość osób, którym chciałabym podziękować. Przede wszystkim dziękuję każdemu darczyńcy! Sponsorom, którzy okazali wielkie serce – mówi pani Katarzyna.

Zbiórkę wsparli: MICHJAN – Warszawa,  Mariusz Jakubaszek, AK-SPED Sp. z o.o.- Józefów,   Andrzej Korzeniewski, JAKMAR – Warszawa, Hotel  PROMIEŃ,  Radosław Majewski, OW JASKÓŁKA – Zakopane,  Hotel PARADISO   Piotr Ziółkowski, SYSTEQ Sp. z o.o. – Warszawa, Marcin Paździsz, P.H.U. ROBEX – Bielsko-Biała,  Robert Muchewicz, Hotel Stary Młyn  Suchedniów,  Adrian Piwowarczyk, FIGARO – Suchedniów,  Paweł Kocia, LENIUCHY 24 Dom gościnny – Stankowice k. Zamku Czocha Dolny Śląsk,  Maria Downie, CHOPIN GROCERY, Youghal Irlandia,   Basia i Michał Lipienieccy, Cezary Błach i urzędnicy Miasta i Gminy Suchedniów, Fundacja „Idź pod prąd” oraz MKS Orlicz Suchedniów

Dziękuję również osobom, które  mnie wspierały i pomagały zebrać jak największą ilość pieniędzy  – podkreśla Katarzyna Pająk.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Zakończył się remont hali na Targowisku Miejskim na Dolnej Kamiennej. Wkrótce sprzedawcy ponownie będą mogli rozpocząć pracę. Remont przeszło wnętrze hali: odnowione zostały pomieszczenia sanitarne...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze