Za województwo świętokrzyskie dam się pokroić w Parlamencie Europejskim

W czwartek, 23 maja, przed Zakładami Metalowymi „Mesko” w Skarżysku-Kamiennej odbyła się konferencja prasowa Anny Krupki, wiceminister sportu i turystyki , kandydującej do Parlamentu Europejskiego. Miejsce spotkanie nie było przypadkowe, Anna Krupka mówiła o rozwoju i innowacji przemysłu. 

-Spotykamy się przed Mesko, które jest symbolem wielkiego rozwoju ziemi świętokrzyskiej i Skarżyska – Kamiennej w dwudziestoleciu międzywojennym, kiedy  powstawał Centralny Okręg Przemysłowy. Dzisiaj Polska także potrzebuje szybkiego rozwoju w oparciu o odbudowę polskiego przemysłu i układu komunikacyjnego.  Szansę na nowy impuls rozwojowy daje skuteczne działanie euro posłów w Parlamencie Europejskim – mówiła Anna Krupka.

-Dzięki takiemu działaniu euro poseł może skutecznie pozyskiwać środki dla województwa świętokrzyskiego, może wskazywać i starć się o rozszerzenie tych programów w ramach, których środki trafiają do takich regionów jak województwo świętokrzyskie. Ja będę skutecznie pracowała, będę ciężko pracowała w Parlamencie Europejskim, tak aby wzmocnić to działanie rządu i program premiera Mateusza Morawickiego, program odpowiedzialnego rozwoju, który jest realizowany, który zakłada rozwój w oparciu o budowę polskiego przemysłu – mówiła wiceminister.

-W Unii Europejskiej jest wiele działań, wiele programów w ramach, który można pozyskiwać środki na badania i rozwój czyli innowacje . To jest przyszłość Skarżyska-Kamiennej, to jest przyszłość takich zakładów jak choćby Mesko. Musimy nadać nowy impuls rozwojowy ziemi świętokrzyskiej poprzez skutecznie działanie euro posłów w Parlamencie Europejskim – podkreślała Anna Krupka.

-Bardzo waży jest również program skomunikowania ziemi świętokrzyskiej z Centralnym Portem Komunikacyjnym, który ja konsultowałam z mieszkańcami województwa, o którym  także rozmawiałam z premierem. Dzięki temu województwo świętokrzyskie będzie skomunikowane  z CPK poprzez dwie główne linie kolejowe tzw.”Szprychy” .  „Szprycha” numer 7 od Warszawy – przez Opoczno, Końskie, Kielce, Busko-Zdrój do Tarnowa i Nowego Sącza. I „szprycha” numer 6 ma przebiegać przez Grójec, Iłżę, Ostrowiec, Stalową Wolę do Rzeszowa i Sanoka – zaznaczała kandydatka do Parlamentu Europejskiego.

-Te linie uzupełnione o sieć linii kolejowych krajowych i regionalnych będą dawały szybki dojazd ze Skarżyska do Centralnego Portu Komunikacyjnego – podkreślała.

-Ważne jest aby samorząd województwa pozyskiwał środki i inwestował w takie programy, w takie projekty, które będą stanowiły o rozwoju naszej ziemi świętokrzyskiej – dodaje Anna Krupka.

-Jeżeli zostanę wybrana do Parlamentu Europejskiego będę ciężko pracowała i skutecznie działała dla ziemi skarżyskiej i dla ziemi świętokrzyskiej na forum Unii Europejskiej. Za województwo świętokrzyskie  dam się pokroić w Parlamencie Europejskim – powiedziała Anna Krupka.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze