XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – Świętokrzyskie 2019 uroczyście zakończona

4500 osób z całej Polski, w tym: ok. 3500 zawodników, 790 trenerów i opiekunów, 360 sędziów oraz 40 przedstawicieli polskich związków sportowych uczestniczyło w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych Świętokrzyskie 2019, która od 31 marca do 26 maja odbywała się na ziemi świętokrzyskiej. Młodzi sportowcy rywalizowali w 20 dyscyplinach sportowych rozgrywanych na świętokrzyskich arenach, w 10 miastach regionu, w tym w Skarżysku-Kamiennej. W trakcie uroczystego podsumowania Olimpiady Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta odebrał podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia.
Rozgrywki w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – Świętokrzyskie 2019 odbywały się w Kielcach, Chęcinach, Morawicy, Skarżysku-Kamiennej, Suchedniowie, Sielpi Wielkiej, Starachowicach, Pińczowie, Kostomłotach, Ostrowcu Świętokrzyskim, a także w Krakowie i Wieliczce.
W środę, 26 czerwca uroczyście podsumowano to wielkie, sportowe wydarzenia w trakcie oficjalnego zakończenia w Kieleckim Centrum Kultury. W uroczystości w imieniu władz Skarżyska-Kamiennej uczestniczył Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta.
Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa i Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego uhonorowali kluby i województwa, które osiągnęły najlepsze wyniki oraz przedstawicieli związków sportowych, samorządów i instytucji zaangażowanych w organizację przedsięwzięcia. Podziękowanie trafiło także do prezydenta Skarżyska-Kamiennej. Przypomnijmy, że w naszym mieście od 17 do 19 maja odbywały się rozgrywki siatkarskie mężczyzn.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbywa się co roku, począwszy od 1995 roku i jest rozgrywana w trzech odmianach: letnia, zimowa i halowa. W tym roku rywalizacja toczyła się w następujących dyscyplinach: badminton, bilard (konkurencja pokazowa), boks, brydż sportowy, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, gimnastyka trampolina, judo, piłka ręczna, piłka siatkowa, szachy, szermierka, taekwondo, tenis stołowy, zapasy klasyczne i zapasy wolne.
Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i medalowej zajęło Województwo Mazowieckie, zdobywając 28 złotych, 20 srebrnych i 36 brązowych medali. Świętokrzyskie zajęło 12. miejsce w klasyfikacji medalowej (4 złote, 4 srebrne, 5 brązowych) i 14. w klasyfikacji generalnej województw. Wśród medalistów tej reprezentacji znaleźli się m.in. reprezentanci taekwondo, judo, boksu i drużyna piłkarzy ręcznych, która stoczyła zacięty bój w finale rozgrywek.

Źródło: UM Skarżysko-Kamienna

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Świąteczny koncert

Fundacja Filharmonii Świętokrzyskiej, Parafia Św. Alojzego Orione, Stowarzyszenie Przyjazny Ostojów, Rada Rycerzy Kolumba im. św. Alojzego Orione oraz Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ostojowie zapraszają na koncert ŚWIĘTA PO...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Fundacja Filharmonii Świętokrzyskiej, Parafia Św. Alojzego Orione, Stowarzyszenie Przyjazny Ostojów, Rada Rycerzy Kolumba im. św. Alojzego Orione oraz Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ostojowie zapraszają na koncert ŚWIĘTA PO...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze