Wznowiono ruch na linii Radom – Skarżysko Kamienna – Kielce

O godz. 11.30 zakończyła się przerwa w ruchu pociągów na trasie Kielce – Skarżysko Kamienna. Zapewniono przejezdność pociągów po jednym torze. Oznacza to powrót do bezpośrednich przejazdów między Kielcami a stacja Skarzysko Kamienna bez zastępczej komunikacji autobusowej. Pociągi PKP Intercity wracają na stałą trasę.

Na drugim torze prowadzone będą jeszcze prace. Najpierw do ściągnięcia pozostaje skład wagonów towarowych i odblokowanie przejazdu kolejowo- drogowego. Później naprawiany będzie tor. Uszkodzony jest na odcinku ok 600 m. Prace mogą zająć kilka dni. Okoliczności i przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja.

W miejscowości Berezów na szlaku kolejowym Suchedniów – Łączna non stop pracują służby techniczne. Do godz. 8.00 wykonano istotne dla przywrócenia ruchu prace. Z jednego toru odjechała już lokomotywa pociągu Świerże Górne – Bukowno oraz ściągnięte zostały stojące wagony. Pozostał jeden wagon, który już został wkolejony. Na drugim torze także odjechała lokomotywa pociągu Rykoszyn – Koluszki. Wkolejany jest wagon. Prace skupiają się również na odciągnięciu wagonów blokujących przejazd kolejowo drogowy.

Obowiązuje przyjęta organizacja ruchu. Powołany jest specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, który koordynuje ruch pociągów. Pociągi dalekobieżne Intercity kierowane są zmieniona trasą przez Rykoszyn, Włoszczowę Północ ze zmianą czoła pociągów na stacji Żelisławice.

Pasażerowie Intercity, podróżujący do stacji Skarżysko i Radom mogą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej i pociągów Przewozów Regionalnych – obowiązuje honorowanie biletów.

Przewozy Regionalne dla pociągów na trasie Kielce – Skarżysko Kamienna  wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na szlaku ok 8 km Łączna – Suchedniów.

Dziś w nocy o godz. 1.00 w miejscowości Berezów na szlaku Suchedniów – Łączna wykoleił się wagon pociągu towarowego relacji Rykoszyn – Koluszki oraz wagon pociągu towarowego relacji Świerże Górne – Bukowno jadącego z przeciwnej strony. Wagony otarły się o siebie. Nikomu nic się nie stało, nie ma zagrożenia dla środowiska. Teren jest zabezpieczony.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, w restauracji Aramis w Skarżysku-Kamiennej odbył się bal studniówkowy Zespołu Szkół Samochodowo - Usługowych im. Władysława "Oseta" Wasilewskiego. Na balu bawiło się...
Wiesław Wydra 52-latek z Radoszyc (w sąsiednim powiecie koneckim) zmaga się z rakiem mózgu. Jedyną szansą jest nowoczesna terapia Optune. Miesięczny koszt to ponad...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze