Wyniki Budżetu Obywatelskiego. Arka Bernatka 2.0 z największą ilością głosów

Od 26 sierpnia do 8 września, mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej mogli głosować na 15 projektów Budżetu Obywatelskiego. We wtorek ogłoszono wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Skarżyska-Kamiennej na 2020 rok. W przyszły roku do realizacji trafią cztery inwestycje zgłoszone przez mieszkańców, które uzyskały najwięcej głosów.

 Budżet Obywatelski jest inicjatywą obywatelską, którą należy rozumieć jako formę konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia części wydatków z budżetu Miasta Skarżyska-Kamiennej na wskazane przez mieszkańców projekty zadań do realizacji w kolejnym roku budżetowym.

Budżet Obywatelski, zwany również partycypacyjnym, jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w gminie w perspektywie kolejnego roku budżetowego. W skrócie oznacza to, że: mieszkańcy zgłaszają propozycje projektów do budżetu, które następnie są analizowane pod kątem możliwości realizacji; propozycje projektów, które pomyślnie przeszły weryfikację poddaje się pod powszechne i bezpośrednie głosowanie; w efekcie, najwyżej ocenione lub najczęściej wskazywane propozycje projektów przeznacza się do realizacji – wpisując je do budżetu.

– Wprowadzenie procedury budżetu obywatelskiego w naszym mieście obiecywałem jeszcze w roku 2014, gdy zostałem prezydentem oczywiście to uczyniłem. Przez te wszystkie lata,  na budżet obywatelski, biorąc pod uwagę również obecną edycje, przeznaczyliśmy około 2 mln. złotych – powiedział Konrad Krönig, prezydent miasta.

– W głosowaniu udział wzięły 6643 osoby. Jest to frekwencja zbliżona do ubiegłorocznej. To najlepszy dowód na to, że wdrożenie procedury budżetu obywatelskiego w Skarżysku jest właściwe i potrzebne. Głosowanie cieszy się dużym zainteresowaniem, gwarantuje, że dopóki będę prezydentem będziemy realizowali w naszym mieście projekty w ramach budżetu obywatelskiego – zaznacza Konrad Krönig.

Pod głosowanie, które odbywało się od 26 do 08 września podano 15 projektów. Każdy uprawniony do głosowania mieszkaniec miasta mógł zagłosować tylko na jeden projekt.

Arka Bernatka z największą ilością głosów

Największą ilość głosów uzyskał projekt .”Arka Bernatka 2.0 – budowa miejsca do rekreacji dla dzieci nad zalewem Bernatka” (Budowa dużego zestawu zabawowego w kształcie statku). Koszt: 100.000 zł. Projekt ten uzyskał 1231 głosów.

Na drugim miejscu w głosowaniu znalazł się projekt pn. „Aktywna Kamienna Etap I – Modernizacja placu zabaw im. A. Biernackiego przy ul. Franciszkańskiej – remont chodników i wykonanie oświetlenia”. Koszt : 99 825,68 zł. 1090 głosów.

Trzecie miejsce zajął projekt pn.„Bór bezpiecznie i zdrowo V – doposażenie istniejącego miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku, zlokalizowanego u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Sosnowej. W ramach projektu planowany jest zakup i montaż urządzeń zabawowych – park linowy, piramida linowa, karuzela, a także ławki parkowej i stołu do tenisa stołowego. Koszt: 100.000 zł. Projekt uzyskał 1010 głosów.

Czwarte miejsce uzyskał projekt pod nazwą: „Teren rekreacyjny na działce nr 52/2 – Zagospodarowanie terenu u zbiegu ulic Kochanowskiego i Pułaskiego. Projekt zakłada uporządkowanie terenu, zamontowanie lamp, ustawienie koszy, kwietników, ławek, wybrukowanie chodników oraz zamontowanie kamer monitoringu. Koszt: 100.000 zł. Projekt uzyskał 583 głosów.

Wymienione, zwycięskie projekty zrealizowane zostaną w 2020 roku.

LISTA WSZYSTKICH PROJEKTÓW ZGŁOSZONYCH DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO (wyniki wg. największej ilości głosów)

1. „Arka Bernatka 2.0 – budowa miejsca do rekreacji dla dzieci nad zalewem Bernatka ” – 1231 głosów.

2. Aktywna Kamienna Etap I – Modernizacja placu zabaw im. A. Biernackiego przy ul. Franciszkańskiej – 1090 głosów

3. Bór bezpiecznie i zdrowo V – doposażenie istniejącego miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku, zlokalizowanego u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Sosnowej – 1010 głosów

4. Teren rekreacyjny na działce nr 52/2 – 583 głosów.

5.  „Plac zabaw i bezpieczeństwo w SP 1 ” budowa i doposażenie placu zabaw dla dzieci i miejsc postojowych na terenie Szkoły Podstawowej nr 1- 570 głosów.

6. Doposażenie placu zabaw oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy Szkole Podstawowej nr 9 – 509 głosów.

7.Budowa boiska do koszykówki „3×3 ” o sztucznej nawierzchni na placu osiedlowym przy ul. Ponurego/Żytnia – 376 głosów.

8. Plac zabaw \ „Skałka ” – wykonanie ogrodzenia, nawierzchni poliuretanowej oraz doposażenie w urządzenia – 350 głosów.

9. Milica – wspólna dzielnica. Zagospodarowanie terenu (skweru) pomiędzy budynkami przy ul. Piłsudskiego i Prusa – 210 głosów.

10. Boisko wielofunkcyjne przy ul. Południowej – 191 głosów.

11. Bezpieczne os. Przydworcowe – budowa inteligentnych przejść dla pieszych na os. Przydworcowe – 182 głosów.

12. Budowa skweru w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Spółdzielczej pod nazwą  „Skwer w sadzie ” – 118 głosów

13. Budowa dwóch przystanków autobusowych na os. Książęce na ul. Warszawskiej – 115 głosów.

14.Poprawa estetyki osiedla Milica poprzez przebudowę parkingu dla mieszkańców – 81 głosów

15. Stacja ładowania stojąca do ładowania samochodów elektrycznych oraz wózków elektrycznych dla osób niepełnosprawnych, z energii pozyskanej z paneli fotowoltaicznych – 27 głosów.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Stypendia dla najlepszych

W czwartek, 23 stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej odbyła się XVII w kadencji sesja Rady Powiatu Skarżyskiego. Sesja była okazją do...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, 25 stycznia, w auli Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej odbył się XXI Bal Charytatywny, organizowany przez Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej...
W sobotę, w restauracji Aramis w Skarżysku-Kamiennej odbył się bal studniówkowy Zespołu Szkół Samochodowo - Usługowych im. Władysława "Oseta" Wasilewskiego. Na balu bawiło się...
Wiesław Wydra 52-latek z Radoszyc (w sąsiednim powiecie koneckim) zmaga się z rakiem mózgu. Jedyną szansą jest nowoczesna terapia Optune. Miesięczny koszt to ponad...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze