Wolontariusze PGE wyremontowali świetlicę szkolną

Ponad 200 pracowników Grupy Kapitałowej PGE zaangażuje się w tym roku w działania wolontariackie. W całej Polsce realizowanych jest w tym roku blisko 50 prospołecznych projektów na rzecz lokalnych społeczności. 

W lipcu br. wolontariusze PGE rozpoczęli działania w ramach VI edycji programu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy”.Aby zrealizować swój projekt wolontariusze uczestniczyli w konkursie, do którego zgłoszono 47 aktywności.

Jednym z tych projektów zrealizowanych przez wolontariuszy, którzy na co dzień pracują w różnych spółkach Grupy Kapitałowej PGE jest remont świetlicy w Szkole Podstawowej nr 13 w Skarżysku- Kamiennej. W ramach przyznanego grantu, świetlica przeszła gruntowny remont. Wolontariusze odmalowali całe pomieszczenie, wymienili podłogę i oświetlenie, a także zamontowali w oknach rolety.  Na ścianach pojawiły się kolorowe rysunki, a na podłodze miękki dywan. Remont pomieszczenia był konieczny – w Szkole Podstawowej nr 13 w Skarżysku – Kamiennej ze świetlicy korzysta ponad 120 uczniów. Dodatkowo w ramach projektu przeprowadzono konkurs plastyczny z nagrodami,  którego tematem było „Bezpieczne korzystanie z energii elektrycznej”

Program wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” organizowany jest przez Grupę Kapitałową PGE oraz Fundację PGE, a jego głównymi celami są aktywizacja i integracja pracowników z lokalnymi społecznościami oraz rozwój postaw prospołecznych wśród pracowników PGE.Przez 5 lat trwania programu 740 wolontariuszy zrealizowało 220 autorskich projektów w całej Polsce i poświęciło ponad 57 000 godzin wolontariackich, co jest równe pracy jednego pracownika przez ponad 28 lat. Wolontariusze PGE zmobilizowali również współpracowników i rodziny, aby stworzyć coś dobrego i wprowadzić trwałe pozytywne zmiany w najbliższym otoczeniu.

– Nasz projekt był jednym z 47 projektów, które zostały wytypowane do realizacji. Na  terenie Skarżyska-Kamiennej jest to trzeci projekt wolontariacki  zrealizowany w ramach programu wolontariackiego Fundacji PGE „Pomagamy”. Nasz wolontariat polegał na remoncie świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr 13 w Skarżysku – Kamiennej na ul. Sezamkowej – powiedział Łukasz Kaleta, wolontariusz PGE.

-Zostało wymienione oświetlenie na ledowe. Całe pomieszczenie zostało odmalowane, została położona podłoga, wymienione gniazdka. To wszystko robiliśmy po godzinach pracy, w czasie wolnym. Pracowaliśmy wspólnie przez dwa tygodnie, sumując wszystko to było blisko sto godzin pracy – mówi Łukasz Kaleta.

– Dwa wcześniejsze projekty wolontariackie realizowane były w Przedszkolu Publiczny nr 7 i Technikum Elektryczny przy ul. 1000 –lecia – dodaje.

 

Fundacja PGE, Zbyszek Biber

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zatrzymali w minioną sobotę dwóch 22-latków, podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania garażu, w którym...
Już po raz 24. ulicami Skarżyska-Kamiennej przeszła Procesja Zawierzenia z wizerunkiem Matki Bożej Ostrobramskiej. Obraz Patronki niosły służby mundurowe m.in harcerze, kolejarze, leśnicy, strażacy....
Jeszcze w tym roku ruszy budowa II etapu ul. Ponurego w Skarżysku-Kamiennej. We wtorek 12 listopada w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej przedstawiciele samorządu powiatu skarżyskiego - starosta Artur Berus,...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze