Wjechało w nią auto, potrzebuje wsparcia

Połamane nogi, uszkodzony kręgosłup, a także stłuczone płuca. Od ponad 2 miesięcy lekarze walczą o jej powrót do zdrowia. 15-letnia mieszkanka gminy Bodzentyn, która odniosła poważne obrażenia, doznane w wyniku wypadku drogowego znajduje się w śpiączce farmakologicznej. W najbliższy czwartek, przyjaciele i znajomi dziewczyny organizują charytatywny festyn, podczas którego będą zbierane pieniądze na leczenie nastolatki.
Połowa maja 2019 r. Miejscowość Wilków, na terenie gminy Bodzentyn. Dochodzi godz. 8. Właśnie w tym miejscu rozegrała się nieodwracalna tragedia, z udziałem dwóch mieszkanek powiatu kieleckiego, a także kierowcy pojazdu osobowego.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, iż na przystanku autobusowym, dwie osoby czekały na transport. To 15-latka, a także 55-latka – powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach sierż.szt. Karol Macek. Na prostym odcinku drogi powiatowej w Wilkowie, od Świętej Katarzyny do Cedzyny, kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen, najprawdopodobniej stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i uderzył w przystanek. Mężczyzna potrącił dwie osoby.

– Kierujący to 20-letni mieszkaniec gminy Bodzentyn. Został poddany badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Był trzeźwy. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala – relacjonował rzecznik Macek. W maju, do kieleckiej placówki medycznej trafiły wówczas: 55-latka oraz 15-latka. – Pierwsza z wymienionych, w wyniku zdarzenia doznała złamania nogi. Druga znajduje się w stanie ciężkim, a lekarze walczą o jej życie – dodawała nasz rozmówca.

Od fatalnego w skutkach wypadku minęło ponad 2 miesiąca. Nastolatka przez lekarzy specjalistów została wprowadzona w stan śpiączki. Eksperci walczą o to, by niebawem wybudziła się i zaczęła normalnie funkcjonować. W pomoc zaangażowało się mnóstwo osób, które znają i przyjaźnią się z Angeliką. Po zdarzeniu prowadzona była m.in. zbiórka krwi. Nie okazała się jedyną, formą wsparcia.

W najbliższy czwartek (15 sierpnia) nad zalewem w Wilkowie odbędzie się festyn z którego całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie oraz rehabilitację dziewczyny, która tego dnia czekała na autobus do szkoły. Początek festynu o godz. 16.

– Zapraszamy wszystkich którzy chcą pomóc. Podczas festynu odbędą się licytacje przekazanych nam przedmiotów z których cała zebrana kwota będzie przekazana na rehabilitację oraz leczenie Angeliki. Gwarantujemy dobrą zabawę w przyjaznej atmosferze przy genialnej muzyce. Dla najmłodszych będą zorganizowane animacje oraz zabawy, dla nieco starszych grill i konkursy – zachęcają organizatorzy.

Rafał Roman

Poprzedni artykułDodatki mieszkaniowe
Następny artykułDzień Wojska Polskiego w Muzeum

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Policyjny trop prowadzi do Bliżyna

Śmieciowa wizytówka miasta

Hala targowa po remoncie

Wiadomości

Zakończył się remont hali na Targowisku Miejskim na Dolnej Kamiennej. Wkrótce sprzedawcy ponownie będą mogli rozpocząć pracę. Remont przeszło wnętrze hali: odnowione zostały pomieszczenia sanitarne...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze