Wjechało w nią auto, potrzebuje wsparcia

Połamane nogi, uszkodzony kręgosłup, a także stłuczone płuca. Od ponad 2 miesięcy lekarze walczą o jej powrót do zdrowia. 15-letnia mieszkanka gminy Bodzentyn, która odniosła poważne obrażenia, doznane w wyniku wypadku drogowego znajduje się w śpiączce farmakologicznej. W najbliższy czwartek, przyjaciele i znajomi dziewczyny organizują charytatywny festyn, podczas którego będą zbierane pieniądze na leczenie nastolatki.
Połowa maja 2019 r. Miejscowość Wilków, na terenie gminy Bodzentyn. Dochodzi godz. 8. Właśnie w tym miejscu rozegrała się nieodwracalna tragedia, z udziałem dwóch mieszkanek powiatu kieleckiego, a także kierowcy pojazdu osobowego.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, iż na przystanku autobusowym, dwie osoby czekały na transport. To 15-latka, a także 55-latka – powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach sierż.szt. Karol Macek. Na prostym odcinku drogi powiatowej w Wilkowie, od Świętej Katarzyny do Cedzyny, kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen, najprawdopodobniej stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i uderzył w przystanek. Mężczyzna potrącił dwie osoby.

– Kierujący to 20-letni mieszkaniec gminy Bodzentyn. Został poddany badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Był trzeźwy. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala – relacjonował rzecznik Macek. W maju, do kieleckiej placówki medycznej trafiły wówczas: 55-latka oraz 15-latka. – Pierwsza z wymienionych, w wyniku zdarzenia doznała złamania nogi. Druga znajduje się w stanie ciężkim, a lekarze walczą o jej życie – dodawała nasz rozmówca.

Od fatalnego w skutkach wypadku minęło ponad 2 miesiąca. Nastolatka przez lekarzy specjalistów została wprowadzona w stan śpiączki. Eksperci walczą o to, by niebawem wybudziła się i zaczęła normalnie funkcjonować. W pomoc zaangażowało się mnóstwo osób, które znają i przyjaźnią się z Angeliką. Po zdarzeniu prowadzona była m.in. zbiórka krwi. Nie okazała się jedyną, formą wsparcia.

W najbliższy czwartek (15 sierpnia) nad zalewem w Wilkowie odbędzie się festyn z którego całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie oraz rehabilitację dziewczyny, która tego dnia czekała na autobus do szkoły. Początek festynu o godz. 16.

– Zapraszamy wszystkich którzy chcą pomóc. Podczas festynu odbędą się licytacje przekazanych nam przedmiotów z których cała zebrana kwota będzie przekazana na rehabilitację oraz leczenie Angeliki. Gwarantujemy dobrą zabawę w przyjaznej atmosferze przy genialnej muzyce. Dla najmłodszych będą zorganizowane animacje oraz zabawy, dla nieco starszych grill i konkursy – zachęcają organizatorzy.

Rafał Roman

Poprzedni artykułDodatki mieszkaniowe
Następny artykułDzień Wojska Polskiego w Muzeum

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej uprzejmie informuje, że w dniu 24.08.2019 r. w godzinach 18.00 – 24.00 na terenach dzielnicy REJÓW w Skarżysku-Kamiennej, ze względu na odbywający się XIX Nocny Półmaraton...
W poniedziałek, 19 sierpnia,  w  jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Mickiewicza 14 w Skarżysku-Kamiennej  znaleziono zwłoki mężczyzny. Jak się okazało 44-letni mieszkaniec...
Do specjalistycznego szpitala dziecięcego w Kielcach, trafił młody mieszkaniec powiatu skarżyskiego. To efekt przykrego w skutkach zdarzenia, jakie świętokrzyscy stróże prawa odnotowali w minioną...
W poniedziałek, 19 sierpnia, w Zespole Szkół Technicznych w  Skarżysku-Kamiennej rozpoczęła się X Letnia Akademii Karate, której organizatorem jest sensei Zbigniew Zaborski Prezes Skarżyskiego...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze