„Wernisaż nie wszystkich prac skończonych”

 „Wernisaż nie wszystkich prac skończonych” Dagmary Malinowskiej, to tytuł wystawy, która została otwarta w piątek, 13 września, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.  Wystawa będzie można oglądać do 27 września w Małej Galerii MCK. 

– Akademia Sztuki w Krakowie kształci doskonałych artystów, na pewno nie jeden artysta marzy, żeby tam się znaleźć. Korzenie tej młodej autorki i artystki pochodzą ze Skarżyska-Kamiennej, teraz jest związana z Krakowem. Jest ona tym bardziej bliska naszym sercom – mówiła Katarzyna Michnowska-Małek.
– Cieszę się, że jest z nami, że jest u nas, po raz pierwszy w Skarżysku, myślę że nie ostatni, Dzisiejsza wystawa nosi tytuł „wernisaż nie wszystkich prac skończonych”, mam nadzieję, że spotkamy się na następnym wernisażu, tym razem wszystkich prac skończonych. Jest to wystawa bardzo ciekawa, to państwo będziecie musieli zgadnąć i zobaczyć, które prace są już skończone, a które są nieskończone – zaznaczała dyrektorka MCK.
-Myślę, że tutaj  nie trzeba nic mówić, wystarczy pooglądać prace. Na pewno w każdej pracy jest coś o czym mogłabym opowiedzieć, ale na początek dam państwu okazję, żeby się samemu zastanowić, może pojawią się jakieś inne interpretacje – podkreślała Dagmara Malinowska.
Uczestnicy wernisażu zgadywali, która praca jest niedokończona i spekulować na temat jej dalszych losów. Chętni mogli porozmawiać z artystką na temat prac.
W przyszłości autorka zamierza zorganizować kolejny wernisaż, na którym zaprezentuje dokończone prace i nie tylko.
Podczas wernisażu wystąpiła alter ego Daggi – Magma, w performensie będącym częścią projektu Pain Of Beauty, wspieranym przez Tomasza Jagiełowicza, jednego z muzyków śląskiego zespołu Oberschlesien, w rolę mandolinisty wcielił się Jarosław Wicher.

Dagmara Malinowska – obecnie studentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, absolwentka sztukaterii Wiśnickiego plastyka. Od czasu do czasu podejmuje się prac z zakresu konserwacji zabytków, oraz wykonywaniem murali z zamiłowania do większych formatów. W 2018 r. wyrzeźbiła swoje alter ego – Magmę, która zajmuje się głównie muzyką, pisaniem tekstów i byciem zawsze w centrum uwagi. Jej autorka – Dagga woli pozostać w cieniu swoich tworów.

 

 

 

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Zakaz grzybobrania dla…?

Główny Lekarz Weterynarii apeluje do grzybiarzy o zachowanie tzw. "bezpieczeństwa biologicznego" podczas zbierania grzybów na obszarach, gdzie występuje afrykański pomór świń (ASF), a więc...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Społeczność Suchedniowa zostawiała wiadomość dla przyszłych pokoleń. W środę na placu budowy nowej Sali gimnastyczne przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1 w Suchedniowie  zakopano...
Główny Lekarz Weterynarii apeluje do grzybiarzy o zachowanie tzw. "bezpieczeństwa biologicznego" podczas zbierania grzybów na obszarach, gdzie występuje afrykański pomór świń (ASF), a więc...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze

%d bloggers like this: