Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. „szybkich szprych”, czyli szybkich linii kolejowych łączących z Centralnym Portem Komunikacyjnym w Baranowie. Jako pierwsi głos poparcia złożyli na liście: prezydent Konrad Krönig oraz posłanka na Sejm RP, Marzena Okła-Drewnowicz, która czynnie angażuje się w działania na rzecz tej inwestycji w naszym mieście. Listę poparcia może podpisać każda chętna, pełnoletnia osoba. Listy dostępne są w Urzędzie Miasta (w Biurze Obsługi Interesanta) oraz w miejskich jednostkach.

W czasie briefingu prasowego poświęconego akcji prezydent Skarżyska-Kamiennej podkreślił, że nasze miasto ma bogate tradycje kolejarskie, posiada jeden z największych węzłów kolejowych w kraju, tym bardziej niepokoi pominięcie naszego miasta w  projektowaniu przebiegu „szybkich szprych”. 

Również Marzena Okła-Drewnowicz, posłanka na Sejm RP przypomniała argumenty przemawiające za przeprowadzeniem przez nasze miasto „szybkiej szprychy” i przedstawiła odpowiedź, uzyskaną na jej interpelację w tej sprawie z Ministerstwa Infrastruktury.

– Z uzyskanej od ministra odpowiedzi wynika, że szprychy przebiegającej przez Skarżysko nie będzie. Przypomnę, że w całym kraju szprych ma być 10. Dwie z nich mają przebiegać przez nasz region, jednak żadna przez Skarżysko. O realizację szybkiego połączenia Skarżyska-Kamiennej z Centralnym Portem Komunikacyjnym musimy walczyć razem: parlamentarzyści, samorząd na czele z prezydentem i mieszkańcy – podkreśliła posłanka.

Kolejnym działaniem w ramach walki o „szybką szprychę” jest zbiórka podpisów poparcia, które trafią do Ministerstwa Infrastruktury. Jako pierwsi podpisy poparcia złożyli: posłanka Marzena Okła-Drewnowicz i prezydent Konrad Krönig. Zachęcili kolejne osoby do wyrażenia w ten sposób poparcia dla uwzględnienia Skarżyska w projektowaniu szybkich linii kolejowych, które mają prowadzić do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

– Postanowiliśmy wyjść z inicjatywą zbiórki podpisów. Zachęcam wszystkich do wyrażenia swojego poparcia. Liczymy, że w akcję włączą się także mieszkańcy gmin ościennych, ponieważ trzeba pamiętać, że brak „szybkiej szprychy” w Skarżysku w przyszłości oznacza wykluczenie mieszkańców z powiatu skarżyskiego, ale także części powiatu szydłowieckiego i starachowickiego – podkreślał prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Listy poparcia można podpisywać m.in.: w Urzędzie Miasta (Biuro Obsługi  Interesanta na parterze budynku), a także w miejskich instytucjach i jednostkach. Podpis może złożyć każda pełnoletnia osoba. Zachęcamy. 

Poprzedni artykułWandal w akcji
Następny artykułNaiwne tłumaczenia 34-latka

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Obrabowali firmę budowlaną

Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany,...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

21 lipca (niedziela), ok. 16.30 w Skarżysku-Kamiennej zawaliła się jedna ściana budowanej hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Technicznych. Co było przyczyną katastrofy - będzie dopiero wyjaśniane. Być może zawinił silny wiatr. Mówi się też o możliwym...

Nabór do szkół trwa

Mimo okresu wakacyjnego tegoroczni absolwenci szkół podstawowych i gimnazjalnych nie mogą jeszcze zapomnieć o szkole. Trwa bowiem nabór do szkół wyższego szczebla. Ci, którzy nie zostali przyjęci mają jeszcze wybór, ale poza liceum ogólnokształcącym. Absolwenci szkół podstawowych i ostatniego rocznika...
   21 lipca (niedziela) od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i druhów strażaków z powiatu koneckiego, Kielc i Włoszczowy. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Między Fałkowem, a Pląskowicami na terenie Zakładu Polskich Odpadów Komunalnych płonie olbrzymia hałda...
Radio CB i wideo rejestrator z niezamkniętego hyundaia, który właścicielka zostawiła pod sklepem w Skarżysku. Teraz pewnie tego żałuje, poniosła straty w wysokości 450 zł. k.
Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany, czyli poziomice, wiertarki, mieszadła do kleju, przewody elektryczne i wiele innych. Właściciel oszacował straty na...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze