Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. „szybkich szprych”, czyli szybkich linii kolejowych łączących z Centralnym Portem Komunikacyjnym w Baranowie. Jako pierwsi głos poparcia złożyli na liście: prezydent Konrad Krönig oraz posłanka na Sejm RP, Marzena Okła-Drewnowicz, która czynnie angażuje się w działania na rzecz tej inwestycji w naszym mieście. Listę poparcia może podpisać każda chętna, pełnoletnia osoba. Listy dostępne są w Urzędzie Miasta (w Biurze Obsługi Interesanta) oraz w miejskich jednostkach.

W czasie briefingu prasowego poświęconego akcji prezydent Skarżyska-Kamiennej podkreślił, że nasze miasto ma bogate tradycje kolejarskie, posiada jeden z największych węzłów kolejowych w kraju, tym bardziej niepokoi pominięcie naszego miasta w  projektowaniu przebiegu „szybkich szprych”. 

Również Marzena Okła-Drewnowicz, posłanka na Sejm RP przypomniała argumenty przemawiające za przeprowadzeniem przez nasze miasto „szybkiej szprychy” i przedstawiła odpowiedź, uzyskaną na jej interpelację w tej sprawie z Ministerstwa Infrastruktury.

– Z uzyskanej od ministra odpowiedzi wynika, że szprychy przebiegającej przez Skarżysko nie będzie. Przypomnę, że w całym kraju szprych ma być 10. Dwie z nich mają przebiegać przez nasz region, jednak żadna przez Skarżysko. O realizację szybkiego połączenia Skarżyska-Kamiennej z Centralnym Portem Komunikacyjnym musimy walczyć razem: parlamentarzyści, samorząd na czele z prezydentem i mieszkańcy – podkreśliła posłanka.

Kolejnym działaniem w ramach walki o „szybką szprychę” jest zbiórka podpisów poparcia, które trafią do Ministerstwa Infrastruktury. Jako pierwsi podpisy poparcia złożyli: posłanka Marzena Okła-Drewnowicz i prezydent Konrad Krönig. Zachęcili kolejne osoby do wyrażenia w ten sposób poparcia dla uwzględnienia Skarżyska w projektowaniu szybkich linii kolejowych, które mają prowadzić do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

– Postanowiliśmy wyjść z inicjatywą zbiórki podpisów. Zachęcam wszystkich do wyrażenia swojego poparcia. Liczymy, że w akcję włączą się także mieszkańcy gmin ościennych, ponieważ trzeba pamiętać, że brak „szybkiej szprychy” w Skarżysku w przyszłości oznacza wykluczenie mieszkańców z powiatu skarżyskiego, ale także części powiatu szydłowieckiego i starachowickiego – podkreślał prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Listy poparcia można podpisywać m.in.: w Urzędzie Miasta (Biuro Obsługi  Interesanta na parterze budynku), a także w miejskich instytucjach i jednostkach. Podpis może złożyć każda pełnoletnia osoba. Zachęcamy. 

Poprzedni artykułWandal w akcji
Następny artykułNaiwne tłumaczenia 34-latka

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Przedsiębiorco! Wytwarzasz, zbierasz lub transportujesz odpady? Wprowadzasz na rynek produkty, opakowania lub produkty w opakowaniach? Wprowadzasz na rynek sprzęt elektryczny i elektroniczny, pojazdy, baterie...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze