W sąsiednich Starachowicach pacjentka z podejrzeniem koronawirusa

Niemalże w jednym czasie do starachowickiego szpitala trafiły dwie pacjentki z podejrzeniem koronawirusa.

Pierwszy przypadek, o którym pisaliśmy potwierdził kierownik skarżyskiego pogotowia. W tym samym czasie rzecznik starachowickiego szpitala poinformowała o innym przypadku. 

– Mamy pacjentkę z podejrzeniem koronowirusa – potwierdza Małgorzata Kałuża, rzecznik prasowy starachowickiego szpitala. – Pacjentka sama zgłosiła się dziś na izbę przyjęć Oddziału Zakaźnego. Aktualnie trwa diagnostyka. 

Wszystko wskazuje na to, że to już drugi przypadek pacjenta z podejrzeniem groźnego wirusa.

– W tym samym czasie był transport sanitarny ze Skarżyska-Kam. Przywieziono pacjentkę z podejrzeniem koronawirusa, ale ze wzgledu na brak miejsc na oddziale zakaźnym, kobieta została odesłana do Kielc – dodaje M. Kałuża.

W związku z zaistniałą sytuacją, na stronie Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej pojawił się dziś komunikat dla pacjentów dotyczący odwiedzin:

„Ze względu na wzmożone środki ostrożności, w związku z sytuacją epidemiologiczną, z dniem 26 lutego 2020 roku wprowadza się:

– całkowity zakaz odwiedzin na Oddziałach: Chorób Zakaźnych i Położniczo – Ginekologicznym z Salą Porodową,

– ograniczenie odwiedzin do jednej osoby w Oddziale Pediatrycznym (w godzinach odwiedzin) z ograniczeniem opuszczania Oddziału”.

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Łańcuszki, piramidy, superoferty, zbiórki... Podczas epidemii uaktywnili się oszuści. Wabią konsumentów wysokimi zyskami bez ryzyka, ofertami produktów lub usług mających stanowić panaceum na koronawirusa, czy...
Firma Wtórpol i Fundacja Eco Textil przekazały szpitalowi w Starachowicach 30 specjalistycznych łóżek medycznych i 30 materacy przeciwodleżynowych. Ich wartość to 120 tysięcy złotych. Wtórpol...
Interwencja patrolu rozminowania saperskiego była niezbędna po tym, co wydarzyło się w sobotnie (28 marca), wczesne przedpołudnie. Ok. godz. 13, przy ul. Towarowej w Skarżysku-Kam....

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze