Uczniowie ZSTM otrzymali stypendia ufundowane przez Mesko S.A

W środę, 18 września,  w  Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej  podpisano umowy stypendialne. Stypendia ufundowane przez Zakłady Metalowe Mesko S.A.  trafiły do czternastu uczniów ZSTM.

Porozumienie stypendialne pomiędzy Zakładami Metalowymi Mesko S.A i Zespołem Szkół Transportowo-Mechatroniczncyh zostało podpisane w 2015 roku i trwa do chwili obecnej.

W tym roku stypendia trafiły do uczniów w  zawodach technik mechanik i technik mechatronik .Warunkiem  otrzymania stypendium było uzyskanie przez ucznia na zakończenie roku lub semestru średniej ocen 4 i powyżej oraz co najmniej dobrego zachowania.

W spotkaniu udział wzięli: Tomasz Stawiński, prezes Zarządu Mesko, Grzegorz Kosierkiewicz, dyrektor ds.personalnych, Iwona Nowek-Grygiel, pracownik kadr Mesko S.A, Katarzyna Bilska, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego, Joanna Żurawka, dyrektor ZSTM oraz nauczyciele, wychowawcy i stypendyści wraz z rodzicami.
– Bardzo się cieszę, że Mesko może wspierać młodych ludzi, którzy chcą się uczyć, którzy chcą się kształcić i rozwijać swoje zdolności i wiedzę. Jest to bardzo ważne. Jeżeli młodzież w ciągu średniej szkoły nie posiądzie pewnej wiedzy, trudno jej będzie później zdobyć dobrą pracę, znaleźć się w społeczeństwie – mówił Tomasz Stawiński, prezes Zarządu Mesko.

-Cieszę się, ze chce Wam się uczyć niepopularnych, technicznych zawodów, bo jest taka moda, że każdy chciałby być sprzedawcą, menagerem, przedstawicielem handlowym, ale to są zawody wtórne, bo najpierw trzeba coś stworzyć, wyprodukować. To wy dzięki tej wiedzy możecie coś budować i tworzyć – podkreślał Tomasz Stawiński, prezes Zarządu Mesko.

-Jestem pełna uznania dla młodzieży, dla rodziców. Musicie państwo pamiętać, to, że znaleźliście się w tym gronie, to jest wieloletni wysiłek, ale też wielki zaszczyt. W mojej pracy zawodowej, chwile kiedy jestem w tej szkole przy podpisywaniu umów są najprzyjemniejszymi chwilami. Bardzo serdecznie dziękuje panie prezesie za ten rok  i za poprzednie lata – powiedziała Katarzyna Bilska, członek Zarządu Powiatu.

– Gdyby nie wsparcie tak dużych zakładów, które są na terenie poszczególnych miast, to kształcenie techniczne nie miałoby szans się rozwijać. Jeżeli mamy partnerów, którzy rozumieją, że wyszkolenie młodych ludzi to jest przyszłość regionu, to możemy patrzeć optymistycznie w przyszłość – zaznaczała Katarzyna Bilska, członek Zarządu Powiatu.

Stypendia otrzymali: Małgorzata Basiak, Andrzej Żytnicki, Ernest Miernik, Kamil Stycharski, Krzysztof Dalach, Damian Synkiewicz, Damian Winiarski, Przemysław Gołda, Patryk Półtorak,  Paweł Kuszewski, Jan Błach, Adrian Małecki, Mateusz Bukowicz, Mateusz Wrona.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W poniedziałkowy poranek na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie z dróg nietrzeźwych...
Tragiczny mógł być finał zdarzenia, jakie stróże prawa z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. odnotowali w niedzielne (20 października) popołudnie. Zgromadzony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze