TOP emerytury w naszym regionie. Najwyższe i najniższe emerytury w powiecie skarżyskim

Ile zarabia najlepiej „wynagradzany” emeryt w regionie? A ile wynosi najniższa emerytura w powiecie skarżyskim? Od czego zależy wysokość tego świadczenia i dlaczego opłaca się dłużej pracować na dobrze opłacanym stanowisku pracy?

Zapewne wielu z nas nie raz zastanawia się, ile wyniesie moja emerytura, gdy już osiągniemy wiek uprawniający do tego świadczenia. Już dziś możemy to przewidzieć z pewnym prawdopodobieństwem, ale tak do końca będziemy wiedzieć to dopiero wtedy, gdy nabędziemy wiek emerytalny. Co więcej wszystko zależy od tego, gdzie i za ile będziemy przez ten cały czas pracować.

Najwięcej…

Jak pokazują statystyki przedstawione przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach najlepiej „zarabiający” emeryt w regionie świętokrzyskim co miesiąc pobiera świadczenie w wysokości 20.532,23 zł (brutto). To mężczyzna, mieszkaniec Kielc. Najwyższa emerytura w powiecie skarżyskim wynosi natomiast 10.101,35 zł i pobiera ją również mężczyzna.

– Wymienieni to osoby mające staż pracy blisko 40 letni (kilka nawet prawie 50 letni), osoby będące aktywne zawodowo od początku swojej pracy – bardzo często rozpoczynające prace jako osoby po szkole 18-20 letnie, mające wszystkie lata pracy udokumentowane (również posiadające obliczony kapitał początkowy- czyli prace sprzed 1999 r.), pracujące często przez wiele lat, tylko w 2-3 zakładach pracy, (czyli byli to pracownicy przechodzący wszystkie szczeble kariery zawodowej zaczynając od szeregowego pracownika a kończąc na stanowiskach dyrektora czy prezesa, są też naukowcy, pracujący za granicą i posiadający własne firmy. Większość z nich – po osiągnięciu wieku emerytalnego – nie pobierała od razu emerytury lecz pracowała jeszcze zawodowo przez kilka lat na swoich stanowiskach – mówi Paweł Szkalej, rzecznik ZUS w Kielcach.

Najmniej…

Zatem jaki z tego wniosek? Czy opłaca się pracować dłużej? Patrząc na liczby bez wątpienia – tak. Bo przeciwwagę dla tych najlepiej uposażonych stanowią ci z najniższymi emeryturami. Najniższą emeryturę w kraju odnotowano we Wrocławiu – pobierała ją kobieta w wysokości 20 groszy – miał tylko jedną umowę – zlecenie na trzy miesiące.

– Emerytury w kwocie 10, 20, czy 50 groszy (a takie w kraju są wypłacane) wynikają z nieopłacania składek na ubezpieczenia społeczne w trakcie pracy. Mówiąc wprost, osoby te pracowały całe życie „na czarno” i posiadają np. umowę zlecenie na dzień czy dwa na kwoty kilkudziesięciu złotych – mówi rzecznik.

Gdzie są najwyższe emerytury?

Skarżysko-Kam.

10.101,35 zł – mężczyzna

7.237,36 zł – mężczyzna

6.997,15 zł – mężczyzna

Starachowice

10.140,50 zł – mężczyzna

8.152,73 zł – mężczyzna

7.704,14 zł – mężczyzna

Końskie

9.163,69 zł – mężczyzna

7.931,14 zł – mężczyzna

7.903,29 zł – mężczyzna

Kielce i powiat kielecki

20.532,23 zł – mężczyzna

16.955,58 zł – kobieta

16.046,14 zł – mężczyzna

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Łańcuszki, piramidy, superoferty, zbiórki... Podczas epidemii uaktywnili się oszuści. Wabią konsumentów wysokimi zyskami bez ryzyka, ofertami produktów lub usług mających stanowić panaceum na koronawirusa, czy...
Firma Wtórpol i Fundacja Eco Textil przekazały szpitalowi w Starachowicach 30 specjalistycznych łóżek medycznych i 30 materacy przeciwodleżynowych. Ich wartość to 120 tysięcy złotych. Wtórpol...
Interwencja patrolu rozminowania saperskiego była niezbędna po tym, co wydarzyło się w sobotnie (28 marca), wczesne przedpołudnie. Ok. godz. 13, przy ul. Towarowej w Skarżysku-Kam....

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze