Szaradziści z całej Polski rywalizowali w Skarżysku

W sobotę, 9 marca, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się IX Ogólnopolski Turniej Szaradziarski o Puchar Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej. Zwycięzcą został Rafał Tataj z Częstochowy. 

Do Skarżyska przyjechało 30 szaradzistów z całej Polski, w turnieju brał udział też jeden skarżyszczanin Zygmunt Sabat. Pozostali uczestnicy przyjechali m.in. z Warszawy, Bytomia, Kielc, Krakowa, Jaworzna, Zielonki, Piekar Śląskich, Częstochowy oraz Łodzi.

Każdy z uczestników w czasie nieprzekraczającym 1,5 godziny miłą do rozwiązania 33 zadania z dziedziny rozrywek umysłowych przygotowanych przez członków Skarżyskiego Klubu Szaradziarskiego „Anagram” działającego przy Miejskim Centrum Kultury.

Prace oceniała komisja w składzie: Mariusz Miernik – przewodniczący, Karol Fiedorowicz, Lidia Działak, Andrzej Baiński, Ryszard Jarosz – członkowie.

Zwycięzcą IX Ogólnopolskiego Turnieju Szaradziarskiego o Puchar Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej został Rafał Tataj z Częstochowy, który uzyskał 215 punktów. Drugie miejsce zajął Dawid Kubiec z Warszawy (199 punktów), trzecie miejsce zdobył Marcin Zieliński z Kielc (196 punktów), czwarty był Paweł Kustroń z Krakowa (170 punktów). Jedyny reprezentant Skarżyska-Kamiennej Zygmunt Sabat zdobył 42 punkty, co dało mu 28 miejsce.

Najlepszym szaradzistą z województwa świętokrzyskiego został Marcin Zieliński z Kielc.

Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz upominki w postaci gadżetów promujących region świętokrzyski oraz miasto Skarżysko-Kamienna.

Kierownikiem turnieju była Katarzyna Tambor.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Nabór do szkół trwa

Mimo okresu wakacyjnego tegoroczni absolwenci szkół podstawowych i gimnazjalnych nie mogą jeszcze zapomnieć o szkole. Trwa bowiem nabór do szkół wyższego szczebla. Ci, którzy nie zostali przyjęci mają jeszcze wybór, ale poza liceum ogólnokształcącym. Absolwenci szkół podstawowych i ostatniego rocznika...
   21 lipca (niedziela) od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i druhów strażaków z powiatu koneckiego, Kielc i Włoszczowy. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Między Fałkowem, a Pląskowicami na terenie Zakładu Polskich Odpadów Komunalnych płonie olbrzymia hałda...
Radio CB i wideo rejestrator z niezamkniętego hyundaia, który właścicielka zostawiła pod sklepem w Skarżysku. Teraz pewnie tego żałuje, poniosła straty w wysokości 450 zł. k.
Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany, czyli poziomice, wiertarki, mieszadła do kleju, przewody elektryczne i wiele innych. Właściciel oszacował straty na...
3 września na Targach Kielce rozpocznie się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który od 27 lat jest miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata. Dzięki współpracy, nawiązanej pomiędzy Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej a Targami Kielce, w czasie...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze