Świętuj Dzień Wojska Polskiego z Muzeum im.Orła Białego

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej z okazji Dnia Wojska Polskiego przygotowało wiele atrakcji dla odwiedzających w dniu dzisiejszym skarżyską placówkę. 

Konkursy dla dzieci i młodzieży, przejażdżki BTR oraz 200 upominków – to tylko część atrakcji, które czekają na gości skarżyskiego Muzeum im. Orła Białego w Dniu Wojska Polskiego, czyli 15 sierpnia. 99 lat po Bitwie Warszawskiej na darmowe wejściówki w godz. 17-20 mogą liczyć dzieci i młodzież szkolna.

Każda z pierwszych 200 osób, które od rana (muzeum jest czynne od godz. 8.00) odwiedziło rejowską placówkę mogło liczyć na prezent – niespodziankę.  Dla najmłodszych zorganizowano konkursy z nagrodami.

Miłośnicy żołnierskiej przygody mogą się zapisywać na przejażdżki BTR w godz. 11-15. Z kolei każdy uczeń lub dziecko w wieku przedszkolnym będzie mogło zwiedzić muzeum w godz. 17-20 za darmo.

-Dziś szczególny dzień dla nas wszystkich, Dzień Wojska Polskiego, 99. rocznica Bitwy Warszawskiej. Wychodzimy na przeciw tym wszystkim mieszkańcom Skarżyska-Kamiennej i naszego kraju, którzy chcą w tym czasie spędzić dwie-trzy godziny  na wolnym powietrzu oglądając eksponaty związane z XX wiekiem. Dlatego dzisiaj z okazji Święta Wojska Polskiego proponujemy dodatkowe przejazdy BTR-em, które cieszą się wielkim zainteresowaniem. Dzisiaj też do każdego biletu można wylosować sobie nagrodę. Dodatkowo są inne atrakcje jak przejazdy konne oraz konkursy nagrodami dla dzieci – mówił Grzegorz Bień, dyrektor Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.

-Od godziny 17 do 20, każdy uczeń do ukończonego 18 roku życia wejdzie do muzeum za darmo – dodaje dyrektor Bień.

-Do godziny 12 odwiedziło nas około 230 osób, nie licząc maluchów do pięciu lat, bo ich nie rejestrujemy, ponieważ nie kupują biletów. Sądzie, że w taki dzień jak dzisiaj odwiedzi nas około 1400 osób. Bardzo nas to cieszy, że oprócz skarżyszczan odwiedzają nas goście z poza miasta, są ludzie z Kołobrzegu, Warszawy, Łodzi, a nawet z Kanady – podkreśla Grzegorz Bień

Zapraszamy do Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Może ktoś chciałby adoptować takiego psiaka ? Będzie przygotowany do adopcji (szczepienia, odrobaczenie, kastracja). Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z nr tel.: 790302757.
Pierwszoligowy Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów w sobotnie południe podejmował przed własną publicznością wicelidera UKS Villa Verde Olesno. Spotkanie mogło się podobać licznie zebranej...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze