Świetny koncert finałowy warsztatów „Muzyczne Mostki” (zdjęcia)

Przez pięć dni (12-16 sierpnia) w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach odbywała się szósta edycja warsztatów wokalno-instrumentalne – „Muzyczne Mostki”.  Ich tradycją jest koncert finałowy, który odbył  się w hotelu Promień w Skarżysku-Kamiennej.

Warsztaty jak zwykle odbywały  się w klimatycznym miejscu, jakim jest Wiejski Dom Kultury w Mostkach. W szóstej edycji warsztatów udział wzięła rekordowa ilość uczestników. Blisko 40 osób przez kilka dni pracowało nad różnymi utworami, przygotowywali się pod kontem  koncertu finałowego, gdzie wszyscy uczestnicy na koniec prezentują swoją .

Zajęcia odbywały się w kilku klasach: wokal  (pedagodzy Patrycja Zarychta, Sandra Jakubowiak), gitara basowa (Piotr Żaczek), instrumenty klawiszowych oraz produkcja muzyczna (Piotr Bolanowski),  perkusji (Gniewomir Tomczyk).

W piątek, 16 sierpnia, w gościnnych progach Hotelu „Promień” odbyło się podsumowanie warsztatów, czyli koncert finałowy.  Jako pierwsi zaprezentowali się  perkusiści, później na scenie pojawili się wokaliści i wokalistki, którym towarzyszyli wszyscy instrumentaliści tworząc różne zespoły. Niektórzy uczestnicy musieli po raz pierwszy zmierzyć się publicznym występem, zarówno im jak i tym, którzy są już obyci ze sceną koncert udał się znakomicie.

– Jestem bardzo zadowolona, mamy coraz więcej uczestników, coraz więcej instrumentalistów, najbardziej oblegana jest klasa wokalu, ale teraz zwiększa się to w stronę instrumentalistów. Uczestnicy mieli tylko kilka dni na przygotowanie się do koncertu finałowego, ale udało się, jestem pod bardzo wielkim wrażeniem. Wszystkie nasze uwagi zostały zastosowane przez wokalistów, koncert wyszedł świetnie – powiedziała Patrycja Zarychta, organizatorka warsztatów.

– Codziennie mieliśmy zajęcia od godziny 10.45 do 18.00, wieczorami  jam session. Praktycznie cały dzień grania, muzykowania, ćwiczenia. Wspólna wymiana doświadczeń muzycznych i okołomuzycznych, bo też uczyliśmy się jak zarządzać sobą w strefie takiej marketingowej, jak rozmawiać między sobą, między muzykami, bo to, też nie jest czasem oczywiste. Było dużo teoretycznych rzeczy, każdy w swojej klasie szkolił się pod swoim kątem – mówiła Patrycja Zarychta.

Na warsztaty przyjechali muzycy z całej Polski, mi.n. z Olsztyna, Szczecina, oczywiście nie zabrakło osób ze Skarżyska i okolic. W klasie wokalu byli m.in. Dominika Bator z Suchedniowa, Jakub Wężyk z Mostek, Miłosz Dobrucki, Oliwia Jarosz i Julia Wiśnios ze Skarżyska-Kamiennej.

-Bardzo się cieszę, że ta inicjatywa się tak rozwija. Już na przełomie stycznia i lutego 2020 roku będziemy chcieli zrobić siódmą edycję warsztatów „Muzyczne Mostki”, już teraz gorąco zapraszam – mówił Patrycja Zarychta.

Dla Oliwii Jarosz, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej  to trzecie warsztaty, w których bierze udział.

-Bardzo mi się podoba,  jest bardzo duży poziom jeśli chodzi o naszą klasę wokalu. Przez takie warsztaty jak te rozwijamy się, z roku na rok jest coraz lepiej.  Jestem bardzo zadowolona z mojego finałowego występu, choć zmieniłam piosenkę w ostatniej chwil. Na początku miał być „Hurt” Christiny Aguilery, a zmieniliśmy na „Valerie” Amy Winehouse , uważam, że to był  bardzo dobry wybór – powiedziała Oliwia Jarosz.

– Bardzo polecam przyjść na warsztaty, z roku na rok jest coraz lepiej, można się dużo dowiedzieć, dużo nauczyć i pośpiewać – powiedziała Julia Wiśnios, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Skarżysku, która wzięła udział w warsztatach już po raz czwarty.

– Od dwóch lat bardzo intensywnie udaje mi się uczestniczyć w różnego rodzaju koncertach o konkursach wokalnych. Moim zdaniem, każdy z nich ma coś innego, co pozwala mi się rozwijać i dalej kształcić – zaznacza Oliwia Jarosz.

-Ja śpiewam odkąd pamiętam, zawsze lubiłam stać na scenie i w przyszłości tak samo widzę siebie na scenie – mówi Julia Wiśnios.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Mieli nosa…

Zatrzymaniem 24- latka zakończyła się wczorajsza kontrola, przeprowadzona w sąsiednich Kielcach przez wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze na mało uczęszczanej ulicy...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W piątek, 21 lutego, w Szkole Podstawowej   im. generała Stanisława Maczka w Bliżynie   po raz pierwszy w historii szkoły odbył się bal ósmoklasistów. Bal...
W ostatnim czasie policjantki ze Skarżyska Kamiennej spotkały się z najmłodszymi słuchaczami. Podczas wizyty w Publicznym Przedszkolu nr 3 oraz Publicznym Przedszkolu nr 2,...
Zatrzymaniem 24- latka zakończyła się wczorajsza kontrola, przeprowadzona w sąsiednich Kielcach przez wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze na mało uczęszczanej ulicy...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze