Sukces uczniów suchedniowskiej „Trójki”

W całej Polsce odbywa się I edycja Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Jej organizatorem jest Instytut Badań Literatury Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Do olimpiady przystąpiły uczennice Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 z Suchedniowa Kalina Andrzejewska i Oliwia Brzezińska.

Dziewczyny brawurowo przeszły I etap olimpiady – pisały rozprawkę na temat „Czy szkoła w ciągu lat stała się bardziej przyjazna dla uczniów”, opierając się na własnych przemyśleniach i lekturach wybranych przez organizatorów tj. „Wspomnienia niebieskiego mundurka” W. Gomulickiego, „Brulion Bebe B.” M. Musierowicz, „Wszystkie lajki Marczuka” P. Beręsewicza, „Franciszka” A. Piwkowskiej, „Igor” B. Ciwoniuk. Komisja szkolna oraz komisja z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, doceniając argumentację Kaliny i Oliwii, znajomość takiej formy wypowiedzi jak rozprawka, styl, znajomość literatury, zakwalifikowała je do zawodów II etapu (okręgowego).

  Z całego województwa świętokrzyskiego zakwalifikowało się tylko 6 uczniów. Etap okręgowy odbył się 25 stycznia w Centrum Języków Obcych UJK w Kielcach i składał się z 2 części – rozprawka i test językowy.

Uczennice suchedniowskiej „Trójki” ponownie  wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnościami – ich prace  zagwarantowały im udział w kolejnej części zawodów, tym razem ustnej, która odbędzie się 22 lutego w Centrum Języków Obcych UJK w Kielcach.

 Kalinę i Oliwię od pięciu lat języka polskiego uczy Izabela Głowala-Działak, dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3.  Olimpiada Literatury i Języka Polskiego ma ogromną rangę. Jej organizatorem jest Instytut Badań Literatury Polskiej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Opr. Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że potwierdzone zostały 3 nowe przypadki zakażenia kornawirusem u personelu medycznego Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Obecnie zakażenie, potwierdzone pozytywnym...
Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że potwierdzone zostały 2 kolejne dodatnie wyniki zakażenia kornawirusem u personelu Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Wcześniej...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze