Stawić czoła walce z rakiem

Ma dopiero 36 lat, męża, dwóch dorastających synów i ogromną chęć do życia. Niestety skutecznie przeszkadza jej w tym choroba nowotworowa, która odbiera radość i nadzieję. Nie pozwólmy jej stracić i wspomóżmy kobietę w tej trudnej i wykańczającej walce. Edyta Cholewińska będzie wdzięczna za każdą złotówkę wsparcia.

Wszechobecne cierpienie, dramatyczne wołanie o pomoc i apele o finansowe wsparcie w chorobie – portale społecznościowe niestety pełne są komunikatów i wpisów podobnej treści. Z takim dramatycznym wołaniem o pomoc zwraca się również 36-letnia Edyta Cholewińska, mama dwóch synów.

Jeszcze kilka miesięcy temu sądziłam, że jestem zdrową, kochającą i kochaną matką oraz żoną. Niestety od lipca 2018 r. mój świat się zawalił. Nigdy nie sądziłam, że będę musiała prosić o pomoc, a jednak przyszedł ten czas. Niestety we wspomnianym przeze mnie okresie wyczułam u siebie powiększone węzły chłonne. Udałam się natychmiast do lekarza w celu wykluczenia najgorszych teorii. Zlecono mi badania – USG oraz mammografię, a następnie została wykonana biopsja. Czekaliśmy z wielką nadzieją na pozytywne wyniki… Niestety: TO RAK piersi z przerzutami do węzłów chłonnych! Operacja na tę chwilę jest niemożliwa, gdyż nowotwór ma nietypową i bardzo groźną odmianę, a więc muszę uderzyć w niego najmocniejszymi dawkami „czerwonej” chemii. Jestem już po kilku chemioterapiach, które bardzo mnie osłabiły. Po drugiej chemii straciłam włosy, a każda kolejna chemioterapia coraz bardziej przykuwa mnie do łóżka, powodując nudności, wymioty i całkowitą bezsilność. Czeka mnie dalszy proces poboru chemii, a dopiero w późniejszym okresie ewentualna operacja„.

Pod koniec listopada pani Edyta dowiedziała się, że chemia, którą przyjmuję działa tylko na ognisko raka, ale go nie zwalczy.

– Przekazano mi informację, że może być on rozsiany do komórek macierzystych. Jedyną szansą dla mnie jest prywatne leczenie i wspomaganie organizmu w procesach przyjmowania chemii. Koszty aktualnych terapii, wizyt u specjalistów oraz dodatkowych zabiegów przekraczają możliwości moich bliskich. Wszystkie zebrane środki chciałabym przeznaczyć na badania, leczenie wspomagające (wlewy, które niszczą macierzyste komórki rakowe), wizyty u specjalistów oraz suplementy wspomagające moją odporność, abym dalej mogła przyjmować tak silną chemię – pisze na portalu zrzutka.pl, gdzie prowadzona jest zbiórka pieniędzy na leczenie. – Dodam jeszcze najistotniejszą informację – jestem matką dla dwóch wspaniałych chłopców oraz żoną cudownego mężczyzny. Nie wyobrażam sobie nie być przy nich w najważniejszych chwilach ich życia. Nie jest to matczyny egoizm, ale siła, jaka wiem, że pozwoli mi przetrwać tak długo, jak będą mnie potrzebować. Dlatego proszę, pomóżcie mi przetrwać tę walkę ponieważ na szali nie leży jedynie moje życie. W przyszłości chciałabym również nieść pomoc potrzebującym i ludziom, którzy znaleźli się w tak trudnej sytuacji, jak ja – dodaje, dziękując wszystkim z całego serca za każdą wpłatę.

Na stronie zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka pieniędzy. Do zebranie jest 45.000 zł. Ponad połowę tej kwoty, bo 27.000 zł udało się już zebrać, o resztę apelujemy do naszych Czytelników. Dołóżmy swoją cegiełkę na pomoc w leczeniu.

***

Jak pomóc?

Wchodzą na stronę https://zrzutka.pl/pomozmy-edycie-walczyc-z-rakiem i przekazując dowolną sumę pieniędzy lub dokonując wpłaty na konto nr: 87 1750 1312 6880 8698 3566 7804

ewan

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Prokuratura Rejonowa w Starachowicach, wspólnie ze świętokrzyskimi stróżami prawa wyjaśnia okoliczności śmierci mieszkańca gminy Bodzentyn. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych, jego zwłoki wyłowiono...
Dziś Święty Mikołaj odwiedza wszystkie dzieci i wręcza im prezenty. W natłoku jego obowiązków, co stało się już tradycją z pomocą przychodzą mu kieleccy...

Ostatnio dodane

Grupa SPEED w akcji

Nie żyje ofiara wypadku

„Cyfrowy Senior”

Plac zabaw ogrodzony

Najnowsze komentarze