Spotkanie autorskie z Renatą Głasek – Kęską

12 lutego br. w filii Powiatowej i Miejskiej Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka przy ulicy Sezamkowej w Skarżysku – Kamiennej zorganizowano spotkanie autorskie z Renatą Głasek – Kęską. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 13.

Renata Głasek  – Kęska po studiach prowadziła amatorskie teatry dziecięce. Aktualnie od wielu lat pracuje w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach jako inspicjent – sufler. Jest autorką kilku sztuk teatralnych dla dzieci oraz autorką książek. Sztuka „Cyrograf” oparta na legendach świętokrzyskich utrzymuje się w repertuarze teatru kieleckiego od 2004 roku. Za powieść „Skrzaty domowe” otrzymała w 2013 roku nagrodę Scyzoryki w kategorii Literatura – Proza.

Podczas spotkania opowiadała o swoim niezwykle ciekawym życiu, pracy i książkach. Dzieci z zaciekawieniem chłonęły słowa autorki.  W skupieniu i zainteresowaniu przysłuchiwały się opowieścią. Autorka jest zaprzyjaźniona ze skarżyską biblioteką i było to kolejne spotkanie autorskie z najmłodszymi czytelnikami książek.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że potwierdzone zostały 3 nowe przypadki zakażenia kornawirusem u personelu medycznego Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Kolejnymi...
Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że potwierdzone zostały 2 kolejne dodatnie wyniki zakażenia kornawirusem u personelu Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Wcześniej...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze