Skuteczniejsza pomoc poszkodowanym

Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej otrzymał ponad 2 miliony złotych dofinansowania na budowę lądowiska dla śmigłowców ratunkowych dla potrzeb ZOZ w Skarżysku oraz na doposażenie SOR w sprzęt medyczny.

Budowa lądowiska oraz doposażenie SOR w Skarżysku ma zmniejszyć liczbę zgonów. Dzięki projektowi, ZOZ w Skarżysku będzie mógł udzielić skutecznej pomocy medycznej udzielonej osobom poszkodowanym w wypadkach lub znajdującym się w stanie zagrożenia życia. Umożliwi również  tym osobom szybszy powrót do zdrowia, aktywności zawodowej i społecznej.

Lądowisko to znajdować się będzie na działce powiatowej usytuowanej pomiędzy przychodnią kolejową a szpitalem powiatowym. W ramach realizacji projektu zaplanowano także zakup sprzętu i aparatury medycznej.

–  Zarząd Powiatu Skarżyskiego konsekwentnie wspiera działania skarżyskiego szpitala.  – zaznaczał wicestarosta Artur Berus. 

– To znaczący sukces, który niewątpliwie wpłynie na rozwój naszego szpitala, a realizacja tego projektu to duży krok przede wszystkim w kierunku naszych pacjentów. Doposażenie SOR-u pozwoli naszemu szpitalowi świadczyć usługi na coraz wyższym poziomie – mówił dyrektor szpitala Leszek Lepiarz.

Umowa z wykonawcą – warszawską firmą HELI FACTOR SP. Z O.O. opiewa na ponad 997 tys. zł. Zgodnie z harmonogramem prace związane z budową lądowiska mają zakończyć się jeszcze w tym roku. W sierpniu zostanie rozstrzygnięty przetarg na  doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze