Skatepark i wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży

Trwają pracę przy rewitalizacji osiedla Zachodnie. W ramach inwestycji powstanie tam m.in. skatepark, tor do pumptracka, kompleks do wspinaczki, plac zabaw, budynek wielofunkcyjny, droga dojazdowa, parking. Widać już pierwsze efekty prac – obecnie powstaje tor dla miłośników ekstremalnej jazdy na rowerach, rolkach, deskach i hulajnogach.
Przypomnijmy, że wspomniana inwestycja to element dużego projektu pod nazwą „Rewitalizacja osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna w Skarżysku-Kamiennej”. Wartość tego zadania to ponad 8 mln 750 tys. zł, z czego 75% wynosi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
Na Zachodnim – na terenie po byłej jednostce wojskowej – widać już pierwsze efekty prac.
– Pierwszym krokiem było oczywiście uporządkowanie terenu, wyburzenie pozostałości po jednostce wojskowej, a dzisiaj teren zyskuje zupełnie nowy kształt. Obecnie trwają prace przy budowie pumptracku, czyli specjalnego toru do jazdy na rowerach, rolkach, deskach czy hulajnogach. Zajmuje się tym doświadczony w takich inwestycjach wykonawca i możemy śmiało powiedzieć, że w Skarżysku będzie dostępny profesjonalny pumptrack – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.
Tor do ekstremalnej jazdy na rowerach jest tylko jedną z części całego projektu, ponieważ powstanie tu także kilka elementów skateparku, kompleks do wspinaczki, plac zabaw, budynek z toaletą i świetlicą środowiskową, a elementem inwestycji jest także wykonanie drogi dojazdowej i parkingów.
Inwestycja potrwa do końca września 2020 roku.

Źródło: UM Skarżysko-Kamienna

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W ferworze przedświątecznych przygotowań dokonujemy całej masy zakupów internetowych. Warto jednak zachować uwagę, szczególnie podczas dokonywania opłat. Oszuści coraz częściej podszywają się pod instytucje,...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze