Skarżyskie Gry Bez Prądu, do wyboru ponad 250 gier

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i „Kuferek z Planszówkami” zaprosili wszystkich chętnych na cykliczne spotkania z grami stołowymi pod szyldem „Skarżyskie Gry Bez Prądu”. Pierwsze spotkanie odbyło się w sobotę 8 lutego w Patio MCK. Spotkania z grami odbywać się będą w każdą drugą sobotę miesiąca.

Podczas spotkań będzie udostępniona ogromna kolekcja gier planszowych,  z których  można było korzystać bezpłatnie.  Łącznie jest ponad 250 gier specjalnie dobranych spośród klasyki i nowości obecnego rynku wydawniczego. Dla rodziców z dziećmi przygoytowano takie gry jak „Potwory do szafy”, „Jishaku”, „Pszczółki” czy „Skubane Kurczaki”.

Były też gry dla grona  znajomych, którzy szukają dobrej zabawy, m.in. „Time`s Up!”, „Kameleon” i „Dixit”. Miłośników trudnych gier strategicznych zadowolą natomiast takie tytuły jak „Cyklady” lub „Nemesis”. Dla każdego coś dobrego! W przypadku nieznajomości zasad gracze mogli liczyć także na pomoc  instruktora, lokalnego eksperta gier planszowych – Michała Pajka z „Kuferka z Planszówkami”.

Spotkania są zupełnie darmowe.  Wydarzenie skierowane jest dla każdego od dzieci w wieku przedszkolnym, aż po osoby dorosłe. Dzieci (do lat 12) mogą korzystać ze spotkań tylko w obecności swojego opiekuna.

– Jest to pierwsze skarżyskie spotkanie tą  nazwą,  spotkania z grami planszowymi robione przeze mnie pojawiały się w poprzednich latach, ale to były jednorazowe akcje,  ostatnia miała miejsce aż 6 lat temu. Teraz takie spotkania chcemy robić cyklicznie. Mamy  o wiele większy zbiór gier, bo wcześniej tych gier było naprawdę symbolicznie,  teraz mamy ich ponad 250.  Wybór jest ogromny, mamy tutaj całą dużą „wyspę gier`  do dyspozycji . W  ramach spotkania.  które trwa od 12:00 do 20:00 można z nich swobodnie korzystać bezpłatnie – powiedział Michał Pajek.

– Staram się wszystkim tłumaczyć zasady gry, oczywiście w miarę możliwości. Mogą do nas przyjść rodzice  ze swoimi pociechami, gorąco zachęcam, to świetna forma spędzania czasu z dziećmi. To też duży plus dla rodzica ponieważ  może zobaczyć jakie gry są na tyle fajne, że można je wprowadzać do domu,  jednocześnie można zacieśnić więzy  z dzieckiem – podkreśla Michał Pajek.

Zachęcamy do przychodzenia z dziećmi i korzystania z naszej oferty gier, postaramy się dopasować i polecić grę do wieku dzieci, Zapraszamy również grupy zorganizowane ponieważ  mamy mnóstwo  dużo fajnych gier rozrywkowych – dodaje.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że potwierdzone zostały 2 kolejne dodatnie wyniki zakażenia kornawirusem u personelu Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Wcześniej...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze