Samorządowcy z wizytą u biskupa

W radomskim seminarium duchownym odbyło się doroczne spotkanie samorządowców z diecezji radomskiej z biskupem Henrykiem Tomasikiem. W spotkaniu uczestniczył Artur Berus, starosta skarżyski, oraz przedstawiciele gmin powiatu skarżyskiego.

Na zaproszenie bp. Henryka Tomasika odpowiedzieli samorządowcy z diecezji radomskiej, na spotkaniu obecni byli samorządowcy z 4 województw: lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Spotkanie odbyło się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

– Spotkanie rozpoczęło się w seminaryjnej kaplicy, od nabożeństwa, któremu przewodniczył ordynariusz. Później  ks. dr Andrzej Jędrzejewski, wykładowca katolickiej nauki społecznej i proboszcz parafii św. Stefana w Radomiu wygłosił wykład pt. „Rodzina polską racją stanu”.

Druga część spotkania odbyła się w seminaryjnym refektarzu, gdzie odbyło się spotkanie opłatkowe. Ks. biskup złożył  obecnym samorządowcom  życzenia, Ci zaś z okazji zbliżających się imienin złożyli ks. biskupowi życzenia. 

 – Dziękujemy za refleksję na temat rodziny, także samorządowej. Dziękujemy państwu za wszelką współpracę z Kościołem, a szczególnie za pomoc w organizowaniu spotkań z młodymi, którzy są przyszłością Polski. Życzymy Bożego światła, które jest potrzebne do tego, by każdy ludzki problem rozwiązywać dla dobra wspólnego – mówił bp Henryk Tomasik. 

Z.B

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Ponad promil w organizmie

Za kierowanie i jazdę pod wpływem alkoholu wkrótce odpowiadać będzie mieszkaniec powiatu skarżyskiego. W czwartkowy (16 stycznia) poranek, kilka minut przed godz. 8, w...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W czwartek 16 stycznia, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Towarowej 20 w Skarżysku -Kamiennej odbyło się spotkanie spotkanie autorskie z Grzegorzem...
W Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej przedstawiciele trzech powiatów: skarżyskiego, starachowickiego i koneckiego, podpisali umowę z firmą scope-IT Andrzej Kuźba, która świadczyć będzie usługi inżyniera projektu „e-Geodezja cyfrowy...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze