Ruszyła budowa McDonald`s w Skarżysku

 W maju ubiegłego roku  rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej na rogu ulic Konarskiego i Krasińskiego – dwóch działek o powierzchni 0,4089 ha (oraz 1/2 udziału w działce o powierzchni 0,1100 ha – droga dojazdowa, obecnie teren Szkoły Podstawowej nr 1). W przetargu udział wzięło dwóch oferentów, a zwycięzcą została firma McDonald`s Polska Sp. z o.o. Firma właśnie rozpoczęła pracę na w.w działce.

Cena wywoławcza nieruchomości w przetargu wynosiła 1 084 637,00 zł , ,działkę udało się sprzedać za kwotę 1,7 mln, co daje kwotę brutto 2 091 000,00 zł. Nabywcą działki została firma  McDonald`s Polska Sp. z o.o.

-Rozmowy z firmą McDonalds Polska prowadziliśmy blisko dwa lata. Cieszę się, że finalnie udało się nam przyciągnąć ich do naszego miasta i przekonać, by zainwestował właśnie u nas. Warto pamiętać, że inwestycja ta to nie tylko zastrzyk kasy do miejskiego budżetu ze sprzedaży działki, ale także bieżące wpływy co roku z podatków oraz nowe miejsca pracy – podkreśla Konrad Krönig, prezydent Skarżyska-Kamiennej.

Zapowiadana  kilka miesięcy temu budowa restauracji McDonald`s w Skarżysku-Kamiennej rozpoczęła się na początku lutego 2020 roku. Firma budowlana przystąpiła do prac ziemnych i przygotowania terenu pod budowę obiektu. Jak udało się ustalić Tygodnikowi prace potrwają około cztery miesiące.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że potwierdzone zostały 3 nowe przypadki zakażenia kornawirusem u personelu medycznego Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Kolejnymi...
Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że potwierdzone zostały 2 kolejne dodatnie wyniki zakażenia kornawirusem u personelu Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Wcześniej...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze